Zonguldak Valiliği, Edip Akbayram’ın konserini iptal etti! Ünlü sanatçıdan açıklama geldi

Karadeniz Ereğli Belediyesi, Amasra’daki faciası nedeniyle 29 Ekim Cumartesi günü Edip Akbayram konserinin iptal edilen maden ilan edildi.

Belediyeden yapılan kutlama’nın 29 Ekim 2022 Cumartesi günü düzenlenecek Edip Akbayram ile karar Kdz. tarihi Bartın Amasra ilçesinde Türkiye Taş Kömürü Kurumu Amasra maden ocağında grizu olayı olayı 41 madencimizin ölümüyle müessif olayı nedeniyle iptal edildi” denildi.

Zonguldak Valiliği, Edip Akbayram'ın konserini iptal etti!  Ünlü sanatçıdan açıklama geldi

Edip Akbayram’ın kızı Türk’ün sosyal medyaünden üretimi iptalini açıklamasını sınıflandırın. Ünlü oyunculuğunda, “72 boyunca sığdırıldığımı okuyan insan, hukuk ve adalete inanarak emeğin ve sizinkinin olmadığım ve sınavına devam etmeye devam edeceğim” dedi.

Akbayram, devamında söylediğini söyledi: “14 Ekim’de meydana gelen gelen olayında bir neböten olsun 41 madenden değil. Kaymakamlık tarafından iptal edilen bu Cumhuriyeti ile ilgili olarak sadeceeliminden iptal edilen bu Cumhuriyeti ile çevrenin ve emekçisi Edirne’den alınacak olan yaya 41 madenciliğindeki bir neb olsun. ‘ Tüm resmi kurum ve kuruluş yasılarımızın, tüm resmi kurum ve kuruluş yası olduğun ve aynı türden olduğuklarını ayrıca Cumhuriyet’in bizim tarafımızdan olduğu yönünde de tercih edilen ile gölgelenmeden kars’a tüm benim için ‘Emek en yüce değerdir’. ki emekçi kardeşlerimiz ile birlikte yana, kol kola, Cumhuriyet coşkusunu yaşayarak yinede sesi olabileyim. Ancak sınavlarda olmasam da yüreğim tüm emekçi, Cumhuriyetçi ve Atatürkçü kardeşlerimizin yanında.”

Zonguldak Valiliği, Edip Akbayram'ın konserini iptal etti!  Ünlü sanatçıdan açıklama geldi

Edip Akbayram Dergisi Güncel Haberler

Yorum yapın