Van’da ‘Survivor’ formatında yarışma

VAN’da, İpekyolu Belediyesi ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin organizasyonuyla ‘Survivor amaçlı, ‘Univivor’ yarışması düzenlendi. 16 yaş ve üzeri 4 kişilik gruplar halinde yarışmada 46 genç, kıyasıya mücadele etti.

İpekyolu Belediyesi ve YYÜ organizasyonuyla, gençlerin spora yönelik edinimi Van Gölü Sahili’nde parkurlarda ‘Survivor’ benzeri ‘Univivor’ yarışmaları düzenlendi. Yarışmada, 16 yaş ve üzeri 46 genç yarışma, 4’erli gruplar halinde ter döktü. Sporcular, dart, tekerlek devirme, yapboz, dengeleme, sürünme gibi yarışlarda, kıyasıya mücadele etti.

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın de yarışmaları izledi. Zorlu yarışmalar sonunda 1’inci olan Cennet Takımı 6 bin TL’lik hediyen sahibi oldu. Yarışmanın 2’ncisi Nurse Star Takımı 3 bin, 3’üncülüğü elde eden King Power takımı ise bin 500 TL ile kazandı. Yarışmayla birlikte, çalınan müzik eşliğinde halay çekti.?Kamaky İhsan Emre Aydın, gençleri spora sahip olmak için bu yarışmada düzenleniyorsanız, “Belediye olarak üniversitemizle birlikte seçima imza atıyoruz. Organizasyonda, birlikte, beraberlikte yarışmak için sayın rektörümüze talep ediyor. Bu yarışmaya katılıyoruz. düzenlediğinde emeğin emeğiyle geçiyor” dedi.

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ise zorlu parklarda 3 gün geçirin yarışmalarda yetiştirenlerde büyük bir öğrenciyi eğitiyoruz, “Gayet güzel, zevkli bir bahar şen gerçekleştiriyoruz. Univivor da güzel bir renk kattı. Desteklerinden dolayı Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum” diye konuşuyor.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Van Gölü, İpekyolu, Survivor, Güncel, Haberler

Yorum yapın