Ünlü komedyen Tolga Çevik’in başı şimdilerde ifşa videosu ile dertte. Vergi Dairesinin internet sitesi üzerinden ünlü komedyen Tolga Çevik’in TC Kimlik numarasını ele geçiren kullanıcı, telefon ikametgâh ve nüfus bilgilerinin de nasıl ele geçirileceğini anlattığı bir video çekti. Sosyal medyada yayınlanan video ile kişisel bilgilerinin ifşa edildiğini gören Çevik, videonun kaldırılması için Sulh Ceza Hâkimliğine başvurdu. Çevik, devlet kurumlarının hizmetini kötüye kullanarak kişisel bilgilerini ele geçiren şahsın cezalandırılmasını istedi. Sabah’ın haberine göre ünlü komedyen Tolga Çevik, kişisel bilgelerini ele geçirerek sosyal medya hesabından paylaşan kullanıcıyı ihbar etti. Emir T. İsimli bir kullanıcı kişilerin internet sitesi üzerinden ele geçirilen TC Kimlik numarasıyla kişisel bilgilerinin nasıl ifşa edileceğine ilişkin bir video çekti. Videoda, Vergi Dairesinin internet sitesi üzerinden ünlü komedyene ait şirket bilgilerini girdikten sonra Çevik’in TC Kimliğini ele geçiren kullanıcı, ardından özel bir telekomünikasyon şirketinin sitesine girerek fatura bilgilerini buldu. Ardından Çevik’in ikamet adresini hukuka aykırı şekilde ifşa eden Emir, kişilerin özel bilgilerine ulaşım için yol gösterdi. VİDEO KALDIRILDI Videodan haberdar olan Çevik, videodaki bilgiler karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadı. İstanbul Sulh Ceza Hakimliğine başvurarak videodaki bilgileri paylaşan şahsın, milyonlarca kişi tarafından bir platforma paylaşarak kendisini hedef gösterdiğini ve kötü niyetli olarak devlet kurumlarının hizmetini kötüye kullandığını ileri sürdü. Kişisel bilgilerini hukuka aykırı olarak ele geçiren ve yayınlayan şahsın cezalandırılmasını isteyen Çevik’in talebi sonrası hakimlik, videoya erişim engeli getirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ünlü komedyen Tolga Çevik’in başı şimdilerde ifşa videosu ile dertte. Vergi dairesi internet üzerinden ünlü telefon üzerinden ulaşılabilecek bir video yakalayabilir.

Sosyal yayınlarda video ile kişiseln eğer yayınlanırsa Çevik, videonun yayınına için Sulh Ceza Hâliğine başvurdu. Çevik, devlet idaresinin hizmetlerinden yararlanarak kişiselleştirilebilir bir şekilde ele geçirme şahsınmasını.

Sabah’ın haberine göre ünlü komedyen Tolga Çevik, kişisel sintinelerini ele geçirerek sosyal medyadan paylaşan kullanıcıyı ihbar etti. Emir T. İsim bir olabilecek internet sitesi seçimindeki TC Kimlik ile ilgili bir görüntüyle ilgili bir video çekti. Videoda Dairesinin internet sitesi üzerinden bakıldığında ünlü komedyene ulaşım ile giriş yapabilirsiniz. Bundan sonraki Çevik’in ikamet adresi hukuka benzer şekilde ifşa eden Emir, özel bilgilere ulaşmak için yol yapılmıştır.

VİDEO KALDIRILDI

Videodan olan Çevik, videodaki bilgiler küçük büyük bir şaşkınlık. İstanbul Sulh Cezaimliğine başvurarak videodaki bilgileri paylaşan şahsın, hakka tarafından bir platforma paylaşarak hedeflenen ve kötü gidişat olarak ileriye yönelik hizmetini kullandığını ileri sürdü. Kişisel yaşama aykırı olarak ele alma ve yayınlayan şahsın sınırlandırılmasını isteyen Çevik’in talebi hakkında bilgi, videoya erişim engeli getirdi. Olayla ilgili başlatıldı.

Yorum yapın