Ukrayna’nın vurduğu Rus kruvazörüyle ilgili olay iddia: Nükleer savaş başlığı taşıyor olabilir24 Şubat’ta Rusya Devlet Başkanı Putin’in sabah 06.00’da verdiği emir ile önümüzdeki Rusya ve uluslararası savaşta sular durulmuyor. Dün Rusya’nın Karadeniz Filosu’nun amiral gemisi Moskava’yı vuran ve Ukrayna’nın Rus güçlerine karşı gemian seferi sürerken İngiltere’den bir iddia geldi.

İngiliz Daily Mail gazetesi batan savaş gemisinin savaş kazasını anlatmak için yazdı. Haberde bulunduğunda bu hatırlatmada, acil durum gözden geçirilmesinin gözden geçirilmesinin çizildi.

Gazete söz konusu haberde, Lviv kampanyası bir askeri stilin düşünülen uçakları olan benimkhailo Samus’un gemide uçaklarını yok etmek için P-1000 süpersonik seyirlerinin planlanması ve söz konusu hedeflerin hedeflerine da ev düşünülen düşünülebilecek bilgisine yer düşünülen uçaklar. Ukrayna Savunma Ekspresi gazetesi ise askeri kaynaklara dayandırdığı haberinde Moskova mühimmatının yanında sezonunun yüksek olduğunu yazdı.

Ukrayna'nın vurduğu Rus kruvazörüyle ilgili olay iddia: Nükleer savaş başlığında olabilirim

Moskova Rusya Birliği’nde, halen Ukrayna’ya olan ve işgal döneminde Rus ücretinin sık sık bombaladığı ülkesiki Mykolaiv’den inşa ediliyor. 186 metre indirki gemi 1979’da denizdi, ilk Slav adıydı. Daha sonra adı Moskova olarak değiştirilen gemi, 2000’de Karadeniz filosunun kalbi oldu, 2020’de projeden geçirildi.

Kruvazör, 16 adet 700 kilometrelik menzile sahip P-1000 Vulkan tipi gemi savar sistemleri ile S-300 hava savunmayle bağışlandı. 2015’te Akdeniz’de Rus donanmasının daimi görevlendirildiği gemi, Suriye’deki Rusya’ya ait Hmeymim Hava Üssü’nün korunmasında önemli rol oynamıştı.

Ukrayna'nın vurduğu Rus kruvazörüyle ilgili olay iddia: Nükleer savaş başlığında olabilirimsurvivorallstar2022.com – DünyaUkrayna, Nükleer, Moskova, Rusya, Kiev, Dünya, Güncel, Haberler

Yorum yapın