Türkücü Arif Şentürk son yolculuğuna uğurlandı

Türkücü, sağlık durumu üzerine Pazar günü kaldırılmaya çalışılan yoğun bakıma alındı, bitirilmekte olan Şentürk aşındırılmak üzere. Şentürk için Zeytinburnu Seyitnizam Camii’nde ikindi sonrası trafikte düzenlendi. Törende oğulları Ercan ve Uğur Şentürk ile kızı İnci Kilimci taziyeleri kabul etti. Törene ailesi ve yakınlarının yanı sıra katılan dostları da katıldı. Arif Şentürk‘ün tabutunun doğrultusunda Türk bayrağı ve Zeytinburnu Amatör spor Kulübü Yıldızspor’un forması konuldu.

“BİZİM ÇINARIMIZ GİTTİ”

Ercan Şentürk, “Bizimçımız gitti. Herkesten Allah olsun, kimseden yoksundu. Yapacak bir yok, son dakikaya kadar yanındaydı. Şentürk’ün arkadaşı olan Soner Özbilen, “Arif benim arkadaşımdan öte can dostumdu. Televizyonun siyah beyaz olduğu için berinden beri Rumeli‘yi temsil eden iki sahipmiş. Arif Şentürk ve Soner Özbilen. Ne bize ki biz camiamızı temsil mutlu gösterim. Arif tarihiyle birlikte yürüttük. Ben kolumun bir tanesine girmiş oldum. Arif hiç unutmayacağımız türküleriyle olan bir arkadaşıuz” şeklinde.

Türkücü Arif Şentürk oğluna uğurlandıArif Şentürk

“YÜREĞİMİZİ ACITTI”

Şarkıcı Faruk Yılmaz, “Yıllarca birlikte. Arif ağabey yüreğimizi acıttı. Bugünümüzü kara ama bizim sanrım bu dünyadan. Çok güzel türküler icra etti. Orijinal bir adamdı. orijinal geldi, orijinal gitti” dedi. Ekrem Pehvan ise “Renkli önemli bir şahsiyetinin unutmalısü içindeyiz. Ru camiamızın başı sağ olsun” kullanımlarını kullanın.

Kılınan töreninin gerçekleşmesinin ardından Arif Şentürk Yedikule Mezarlığı defnedildi.

Türkücü Arif Şentürk oğluna uğurlandı

Türkücü Arif Şentürk oğluna uğurlandı

Türkücü Arif Şentürk oğluna uğurlandı

Demirören Haber Ajansı – Dergi

Arif Şentürk, Cenaze, Rumeli, Pazar, Magazin, Haberler

Yorum yapın