Titanic filmininde Rose’un hayatını kurtaran ikonik tahta kapı, 718 bin dolara satıldı

Titanik filminde Jack’in hayatını kurtaran ikonik kapı açık artırmayla satışa sunuldu. 718 bin dolara satılan kapı, Harrison Ford’un Indiana Jones karakterinin kullandığı kırbaç ve Jack Nicholson’ın Insanity filmindeki baltası gibi ikonik objelerden sonra en yüksek fiyatlı ürün oldu.

KAPI TARTIŞMA KONUSU OLDU

Ayrıca filmin final sahnesinde Kate Winslet’in giydiği şifon elbise de 125 bin dolara satıldı. Yıllardır hem Jack’in hem de Rose’un, Jack’in donarak ölmesini önleyecek kapıdan içeri girip giremeyecekleri tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz yıl, filmin 25. yıldönümünde yönetmen James Cameron, bilim insanları ve dublörlerden oluşan bir ekip tarafından testler gerçekleştirdi ve her ikisinin de kapıya sığabileceği sonucuna vardı.

Titanik filminde Rose'un hayatını kurtaran ikonik ahşap kapı 718 bin dolara satıldı

FARKLI ÜRÜNLER SATIŞTA

Açık artırmada alıcı bulan diğer nesneler arasında Harrison Ford’un kullandığı kırbaç (525 bin dolar), Tobey Maguire’ın “Örümcek Adam 3″ filmindeki siyah kostümü (125 bin dolar) ve Wayne Knight’ın filmdeki dinozor embriyolarını kaçırmak için kullanılan kostümü yer alıyor. Jurassic Park”. Kullandığı tıraş kremi kutusu (250 bin dolar) fiyata dahildir.

Leonardo Dicaprio Kate Winslet Sinema Dergisi Kültür Sanat Dünya Haberleri

Yorum yapın