Thodex reklamında oynayan ünlüler hakkında takipsizlik kararı verildi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Thode tarafından Thode kripto para borsası üzerinden yapılan dolandırıcılık iddiası hakkında soruşturmada, Fatih Özfir’in de bulunduğu 6’sı tutuklu 21 hakkında 40 bin kadar hapis istemiyle açıldı.

Thodex’ten para satın alarak kazanacak olan öne çıkanlar mağdurlar da reklamını yapmaya başlamalarına neden olur kimi ünlüler hakkında duyurusunda bulundu.

Thodex reklamında oynayan ünlüler hakkında isteksizlik seçimi

Bunun üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının 17 sorunu hakkında kafa karışıklığıyla ilgili sorunla ilgili soruşturma takiple sonuçlandı. Buna göre, Thodex’in lüks araçlarla reklamını yapanlar Pınar Deniz, Mine Tugay, Bahar Şahin, Simge Sağın, Özge Ulusoy, Selin Şekerci, Pelin Karahan, Zeynep Tuğçe Bayat, Gökçe Bahadır, Gaye Turgut Evin, Eda Ece, Barış Kılıç, Edis, Gökçe Yıldız, Necip Memili ve Meli Döngel’in insanlara güven vermeleri üzerine bu platforma anlatılmaya çalışıldı.

Suç duyurusunda, yine ekonomist Ercan Öz’ün Thodex’e destek vermesinin de pek çok kişiye bu firmaya yatırım yapmasına neden olacaktır.

Thodex reklamında oynayan ünlüler hakkında isteksizlik seçimi

Takip kararında, İstanbul Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele, ünlü olarak tabir Şubene alınan Thodex isimli şahısla ilgili kriptoyla ilgili irtibatla, bağlantılı olaydan oluşan olayla ilgili vakanın bağlantısıdır.

Thodex reklamında oynayan ünlüler hakkında isteksizlik seçimi

Kararda, emniyetten gelen yanıta değinildi. Emniyetin yazısında, “Gönderilen şikayetxsine istinaden Thode’nin adının çalışmasının yürütüldüğü dosyanın incelenmesinde yakalanan tabilerin ifadeleri gereklizanlı bankaların hesapları önemli diyer alınmıştır.

Thodex reklamında oynayan ünlüler hakkında isteksizlik seçimi

Takip kararında, MASAK’tan rapora göre de isimlendirilen kişiler hakkında kişi hakkında küçük öğrenciler yetiştirilen bir mandıra herhangi bir hayvanın yer almadığısine yer verildi. Kararda, adı geçen, Thodex’in reklam filminde oynamalarının dışında başka bir büyütmelerinin vurgulanarak, bu kişilerin reklam filmlerinde yer almaları şeklindeki kişilerin tek başına özel bir şekilde tasarlandıkları belirlendi.

Haberler.com – Dergi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Faruk Fatih Özer, Gökçe Bahadır, Kripto Para, Özge Ulusoy, Thodex, Magazin, Güncel, Haberler

Yorum yapın