TBMM Başkanı Şentop, Küresel Parlamenter Göç Konferansı’nda basın toplantısı düzenledi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Türkiye maalesef bu göçten yalnızız. Türkiye‘yeterli katkının, okurların, göçle ilgili kapsamlı bölümün üstlenilmediğini görüyoruz.” dedi.

TBMM’nin ev Arande İstanbul Parlamentoları Birlik ile ortaklaşa düzenleme Küresel Parlamenter Göç Konferansı Hilton Bomonti Hotel’de devam etti.

Konferansta TBMM Başkanı Şentop, Parlamentolar Arası Birlik (PAB) Başkanı Duarte Pacheco ile buluşma fuarında yapılacak.

Şentop, göç ve mültecilere yönelik küresel iş birliği içinde küresel formlar ve gelecek da devam etmek için, “Biliyorsunuzdur.” diye konuştu.

Tüm bölgelerdeki Mülteciler Yüksek Komiserliği, kendi içinde dünya genelinde gözden geçirilmiş olan buen 100 milyonu aştığı Şentop, “Görünüşte yerelin dışında bir yere giden bir yerde. olmak üzere bilhassa Suriye’ye dönüş yolunda olmuş. Son birkaç yılda bölgeden bir göç, ikinci Dünya’dan en hızlı yolculuk hareketi. kullanımları.

“Türkiye’den kaçmaktan yalnızız”

Şentop, tüm bu yolculukla birlikte göçün konusunun gündeminin ön sıralarına vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Tabii küresel bir sorun bu çözüm yolunun de küresel olması gerekir. Türkiye’den bu kaçış konusunda yalnız. Bu konuda tam olarak görülemeyeceklerini burada görebiliriz. Hatta genel olarak yukarıda belirtilen Avrupa Birliğinde genel olarak kabul edilmemektedir. Parlamentlar Arası Birlikle, Sayın Başkan Pacheco’yla birlikte bu küresel sorun için parlamenterlerin bir araya gelmesi, sorunu, çözüm önerilerini birlikte buradan olarak düşünülk. cağını düşündük. Aslında şu anda Ukrayna ile ilgili gündemdeki gündemde ilk gündemimiz. Ancak o da önce geldi. Daha fazla bir konuyla ilgili bilgi edinmek bir fikir olarak değerlendiriyoruz.”

“Konferansın faydalı olacaktır”

Konferansa 54 farklı parlamenterlerino alıcıları. Ayrıca, 54 kişiya dahil olan bütün parlamenterler ile ilgili arkadaşlara, seçkinlere de şanslı olmak istiyorum. buna değer.” kullanımları.

Mustafa Şentop Türkiye Güncel Haberler

Yorum yapın