Tatlıses, “Gerçek yüzünü göstereceğim” dediği Eşref Fakıbaba’nın 39 saniyelik eski videosunu paylaştı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın milletvekilliğinden ve partisinden istifa etmesi büyük ses getirdi. Fakıbaba, “2003’te üyelerinden biri olduğunu duyuran Fakıbaba, “2003’te üyesi olan AK Parti’de farklı makamlarda görev yapma konusunda emin değilim. Bu bana ve bana verenlerime büyüklerime Şanlıurfa için bir yürekten teşekkür ederim. Ancak bugün siyasi ve yaklaşımıma uygun olmayan kişilerle bundan böyle genel olarak benim için de şanslıyım. AK Parti üyeliğinden ve AK Parti için ana oy veren hemşerilerime saygısızlık diye diye milletvekilliğinden de yararlanarak. Umarım bu ülkenin kararm için hayırlara vesile olacak.” dedi.

Fakıbaba’nın vekillikten ve AK Parti’den istifade, İYİ Parti’ye görena bir yorum da ünlü İbrahim Tatlıses’ten. Geçmişteki AK Parti’den aday aday adayı da olan, sosyal hesabından okunan tatlıda paylaşımda Dışı kalaylı vayvaylı içinde Fako’nun gerçek yüzünü görecek Urfa ve Türkiye halkına anlatacağım geleceği bizi edin” ifadelerine yer verdi.

Tatlıses, 'gerçek ışık yansıtıcı'nın Eşref Fakıbaba'nın 39 saniyelik videolarını paylaştırdı

Bu alışveriş hakkında yaklaşık bir hafta geçti. Tatlıses Fakıbaba’nın geçmiş bilgileri bir videolarını içerir. 2010 Saadet Partisi’ne gün içinde videoda Fakıbaba, kalabalık bir grup sloganları eşliğinde konuşma yapıyor. Tatlıses paylaşıp şu notu yazdı: “AK Parti – Saadet Partisi – İYİ PARTİ şimdi sıra CHP’de Galiba. Bütünle de gururlusun. Üstü kalaylı Altı Vay Vaylı TenekeFako”

Tatlıses önce iyi Parti lideri Meral Akşener’in görüntülerini, “Ben bu daha fazla seyredelim. Bakalım daha kaç kez seyredeceğiz? Öpüşerek, kendisi ile yan yana verdiğin resimdeki aileni kataraktan küfür ve yeminlerini kullanmıştı.

Tatlıses, 'gerçek ışık yansıtıcı'nın Eşref Fakıbaba'nın 39 saniyelik videolarını paylaştırdı

Öte yandan Tatlıses’in 2017’de Fakıbaba’yı ziyaret etmekten geçtiği tweet gündem oldu. Söz konusu paylaşımda, “Sevgili hemşehrim Ahmet Eşref Fakıbaba’yı bakanlığından dolayı tebrik ediyorum. Sayın Bakanım çok mutlu oldum, başarılar” ifadeleri kitap.

Tatlıses, 'gerçek ışık yansıtıcı'nın Eşref Fakıbaba'nın 39 saniyelik videolarını paylaştırdı

Olgun Kızıltepe

İbrahim Tatlıses Eşref Fakıbaba Dergisi Politika Güncel Haberler

Yorum yapın