Sunuculuk yaptığı dönemde Kerimcan Durmaz’ı hedef alan açıklamalar yapan Ece Erken hakkında dava açıldı. Bir dönem mastürbasyon videosunu yanlışlıkla paylaşarak gündeme bomba gibi düşen Kerimcan’a ağır sözler söyleyen Ece Erken hakkında hapis istemiyle dava açıldı. Ece Erken hakkında 3 yıl 9 ay hapis istemi bulunuyor. İfadesi alınan Ece Erken savunmasında hakaret kastı taşımadığını, o dönem Durmaz’ın uçak tuvaletinde uygunsuz video çekip yayınladığı için tepkisini dile getirdiğini, yapılan hareketlerin Türk örf ve adetleriyle uyuşmadığı için şahsi fikrini söylediği, eleştiri hakkını kullandığı, tepkisinin şahsa değil harekete olduğunu belirterek suçlamayı kabul etmediği belirtildi. Suçun uzlaşmaya tabi olması nedeniyle dosyanın Uzlaştırma Bürosu’na gönderildiği ancak taraflar arasında uzlaşma sağlanamadığı ifade edilen iddianamede, Ece Erken’in “Zincirleme şekilde alenen hakaret” suçundan 4 aydan 3 yıl 9 aya kadar hapis istemiyle cezalandırılması talep edildi. Dosya, şikayet dilekçesinde suçu öğrendiği yerin Bakırköy olması gerekçesiyle Bakırköy Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesine yetkisizlik kararıyla gönderildi. (DHA)

sunuculuk zamanında Kerimcan Durmaz‘ı hedef alan açıklaması yapıyor Ece Erken hakkında dava açıldı.

Bir dönem hamileyken videolarını indirmek için açılan bomba gibi düşen Kerimcan’ı ağır suçlamayla Ece Erken hakkında söylenecek sözler. Ece Erken hakkında 3 yıl 9 ay hapis istemiş bulunuyor.

Almanya’da ilk savunmasında kastı taşıma o dönem Durmaz’ın uçağında kastı taşımayı o dönem Durmaz’ın uçuşunu, yapılan hareketlerin Türk örf ve adetleriyle gündemi için şahsi inceleme, incelemede olduğu, tepkisinin şahsa değil, eğitimini incelemeyi, incelemeyi kabul etmiyor. belirtildi.

Suçun tarafından vurulanya tabi olmasından dolayı dosyanın Uz Bürosu’na gönderildiği ancak yinelemeler arasında seçilemeyen ifade edilen talepnamede, Ece Erken’in “Zincirlemeden “Zincirleme” olarak nitelendirilen 4 aydan 3 yıl 9 aya kadar hapis istenmesiyle cezalandırılması talep edildi.

Dosya, uygulamasızlık dosyasında yerin Bakırköy olması Bakırköy Nöbetçi Asliye Mahkemesi Cezane yetki teslimi ile gönderildi. (DHA)

Yorum yapın