Son Dakika: Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde, sanıklar hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi

Sunucu Ece Erken’in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nda 27 Ocak’ta saldırıya uğramıştı. Organize Şube’nce olaya rastanların tespitine yönelik olan mücadelede, başarısızlıkları olan Kadir Yasak ve Ali Yasak olay yerinde 11 29 Ocak’ta yakalanan olay. Devam eden soruşturmada, yardımlara ve yataklık yaparak kaçmalarına imkan sağlayan 6 kişi tarafından alınmıştı.

Son Dakika: Şam Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde, sanıklar hakkında ağırlaştırılmış müebbet ceza cezası istendi

Beşiktaş Jimnatik Kulübü (BJK eski yöneticilerinden olan) Mahmutyaz’ın cinayetiyle ilgilis tamamlanacak. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı 61 sayfalık iddianame düzenlendi.

Son Dakika: Şam Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde, sanıklar hakkında ağırlaştırılmış müebbet ceza cezası istendi

Hazırlanan davanamede sanıklar Kadir Yasak, Seccad Yeşil ve Serkan Dakman hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıl 6’şara kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları talep edildi. Sanıklar Ali Yasak ve Abdulkadir Kara hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve 12 yıl 6’şar cezadandır.

Sanıklar Burak Otçuoğlu, Fatih O Kodak, Kadir Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman ve Uğurcan Bilge “kasten öldürmeye bağlı” suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile “silahla kasten yaralamaya birlikte” ve “silahla kasten yaralamaya birlikte” işin içinde geceleyin yağmaya teşebbüs” suçlarından 3 yıl 9’ar aydan 10 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası talep edildi.

Sanıklar Gökhan Karakan ve Kerem Öztürk hakkında “tasarlamayı vurarak öldürerek azmettirmelerinden” suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile “silahla kasten yaralamaya azmettirme” ve “silahla fazladan fazla kişiyle birlikte iş yapmayı göze almayı düşünene kadar 10 yıl 6’şar aya 10 yıl 6’şar aya hapis cezası istendi.

Sanıklar Ahmet Yalçın, Buğra Hançer, Gökhan Ataş, İbrahim Çadırcı, İrfan Engin, Mehmet Altun, Mehmet Sedat Sade ve Rasim Türker Kaplan hakkındasuçluyu kayırma suçundan 6’şar aydan 5’er süre kadar, şüpheli Batuhan Aldatmaz hakkında ise “suçluyu kayırma ” ve “suçlanma suçlamalarından 1 10 delil kadar cezasını tutuklandığı iddia edildi. Davanın Cezası, Bakırköy 12. Ağır Cezanda.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Ece Erken, Magazin, Güncel, Haberler

Yorum yapın