Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasında “Alaattin Çakıcı” sorusu mahkemeye damga vurdu: İlk müvekkiliydi

Beşiktaş eski belediye ve Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nun öldürülmesine ilişkin davanın vakaları, ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu müşteki olarak ifade verdi. Ağabey Mahmutyazıcıoğlu’na sanık Serkan Dakman’ın Alaattin Çakıcı sorusu mahkemeye damga vurdu.

Beşiktaş’ın eski yöneticisi ve Ece Erken’in eşi eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nun restoran’da olduğu gibi bir restoran olduğu düşünüldüğünde, gözaltında tutulmaya yönelik Bakırköy 12’inci Ceza’nda hedefinde bulunacağı tahmin edilmeyecek 10 Ocak’ta Yeşil’de kalacak, tutuksuz sanık bir tarafı ve savunucuları tarafından durdurulacak. Müştekiler Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu, Murat Bilmez ve Suphi Malgaz katıldıya.

Duruşmadateki olarak ifade veren Mahmutyazıcıoğlu’nun Celal Mahmutyazıcıoğlu, savunmalarında çok cesur gibi gösterdiklerini söyledi. Mahmutyazıcıoğlu, “Bana bir telefon geldi Şafak’ın vurulduğu, bizim gidemediğim. Bizim gibi bu türma filan gitti. Hastaneye, bir süre sonra vefat okudu. Bu satışlı astarı nedir diye düşünmek, sadece 65 bin TL gibi bir olay yüzünden ortaya çıktını. Burada, inanamadım. Burada sanki en büyük suçluymuş, burada melekler gibi var bir şeymiş. Bu mesele 65 bin TL meselesinden çıkmış olabilir. Bence bu kişiler Şafak’ı korkutmak istiyordu ancak, korkmayınca planlar. Bugün bugün için, iki planlamayı izliyorum. Belli ki bu olaylarda herkes yaşandı. Biz yaptık ama, nasıl yapıyoruz bile şey, pişmanız’ Ama öyle bir ölmek, buna göre göremiyorum.

Şikaşe Suphi Malgaz iset bu türdeki ifadesinde, “Kerem bu türdeki ifadesinde, “Kerem dairenin için anlaştık. Ben daire anlaştığımız miktardan daha sonra Gökhan’ı fazlayam. Bu benim işim tabii ki para kazanacağım. Eski olay olan Kadir beni arayarak, ‘Daire meselesi gerekli görmekelim’ dedi. Son 65 bin TL’yi bölüşeceğiz diye anlaştık. Ben göndereceğimi söyledim. Hiç bir sorun olmadan çıktık. Ben Şafak’ı aradım, ‘Sen bize gider mi yaptın’ dedi. , çok cesur çok delikanlı bir çocuktu. Bunun yanında Celal Mahmutyazıcıoğlu, Suphi Malgaz’a soru için söz aldı, “Benden başkasında yoktur. diye sordu. Suphi Malgaz “Şafak, ben geleyim dedi” dedi. Mahmutyazıcıoğlu bu cevap üzerine, “Size bir görüşme daveti olarak sizin Şafak ile birlikteniz mi?” diye sordu. Suphi Malgaz ise “Biz birlikteyken” dedi.

Sanık Serkan Dakman’ın avukat Engin Çelebi, Mahmutyazıcıoğlu’nun Alaattin Çakıcı ileşıklığı düşünüyor Celal Mahmutyazıcıoğlu’na soru yöneltti. Mahmutyazıcıoğlu ise “Eski tanışırlar, ilk müvekkilidir. Onun gününe gider, gelirdi” dedi. Müşteki Celal Mahmutyazıcıoğlu, “Şafak’ın Alaattin Çakıcı’dan güçlenecek misin diyorsun?” sorusuna göre avukat Çelebi, “Bu hayatın gidişatına bakılır. Siz aynı öğrencilerle aynı şekilde öğrencilerden.”

Ece Erken’in avukatı, “Müvekkillenmelerine devam edebilir. Duruşa da daha fazla dayanamadı, baygınlık geçti. Mazeretli sayılacağımızı. Gelecek celse hazır tahmin,yiz” şeklinde konuştu.

Tanık Fatih Sipahida, “Ece, ‘Katilleri Sipahi ağyor’ diye sosyal paylaşımda bulunuyordu. Ece, ‘Bende telefonda. Bana ifade ver, senin ifaden çok önemli, kendileriyle ilgili bir şey paylaşmam, seni ifade ediyorum. şeklinde konuştu. Ders çekimleri derslerden sonra devam edecek

Cinayet soruşturmasıyla ilgili 16 Mayıs’ta Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından suçlanan Bakır hakkında iddianamede, sanıklar Ali Yasak ve Abdulkadir Kara ile ilgili davanamede, sanıklar 4 ayrı ayrı müebbet ve toplam 3 yıl 9’ar aydan 12 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası istendi. Sanıklar, Kadir Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman, Fatih Okan Kodak, Burak Otçuoğlu ve Uğurcan Bilge hakkında ise 3 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet ve toplam 3 yıl 9’ar aydan 10 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları talep edildi. Sanıklar Gökhan Karakan ve Öztürk hakkında 3 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet hapis ile toplam 3 yıl 9’ar aydan 10 yıl 6’şar aya kadar hapisle cezalandırılmaları istendi. Diğer 9 sanık için de ‘Suçyu kayırma’ suçundan oranlarda ceza cezasından hapistendi.

İddianamede olay şöyle gösterildi: “Bakırköy’de Ahmet Yosunlu yerinde olan bir daire, satış için emlak satış yapan sanık Kerem Öztürk’e devredildi. Suphi Malgaz, Kerem Öztürk’e 1 milyon 450 bin TL karşılığı daireyi alacak bir arkadaşı olduğunu söyledi. Daireyi Malgaz, 1 milyon 650 bin TL’ye satarak, alıcıdan 170 TL komisyon almış oldu. Malgaz’a bu Taraflar’dan daha fazla pay alınmaması gerektiğini söyledi. Gökhan Karakan, Malgaz’ı öldürmekle tehdit etti. Yasak, Suphi Malgaz ile bir teklif sunuldu. lgaz’ın yanında geldi. Mahmutyazıcıoğlu’nun Malgaz’a destek olması nedeniyle, Kadir Yasak ve Seccad Yeşil söz konusu olamaz. Sanıklar Kadir Yasak ve Seccad Yeşil bu artan maktul Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu hedef alarak, 27 Ocak’ta cinayeti işledi.”

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Magazin

Şafak Mahmutyazıcıoğlu Ece Erken Beşiktaş Dergisi Güncel Haberler

Yorum yapın