Meral Akşener’den İsveç’te Kur’an-ı Kerim yakılmasına çok sert tepki! İktidara da bir çağrısı var

İYİ Parti lideri Meral Akşener Şanlıurfa İl Kongresi’nde canlı yayında konuştu. Akşener, dünyada da büyük yankı uyandıran, İsveç‘te Kur’an-ı Kerim’in yakıldığı skandal olaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“AHLAKSIZ VE ŞEREFSİZ”

Sert sözler sarf eden İYİ Parti lideri, “Dün İsveç‘te büyükelçiliğimizin ön kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yakmaya çalıştı bir grup vandal, şerefsiz, ahlaksız. Bununla ilgili her türlü tedbiri bu ülkedeki Cumhurbaşkanı ve kabinesi yapmak zorundadır. Bugüne kadar hangi dinden olursa olsun, hangi inancın olursa olsun, herhangi bir kutsal kitabın insan hakları çerçevesi içinde yakmaya kalkışmak ve bizim kitabımızı orada yakmaya kalkışmak ve İsveç hükümetinin buna fikir hürriyeti çerçevesi içinde izin vermesini en vahşi bir biçimde kınıyorum. Bunu yapma kalkanları da ahlaksız ve şerefsiz ilan ediyorum. İktidar partisine düşen bu eylemin sonuçları, İsveç yönetiminin ödemesini yönetme.” kullanımlarını kullandı.

Akşener’in açıklamalarından satır başları:

“14 Mayıs’ta 1946’yı sürüyoruz. 5 maaş, 10 maaş kifayetsiz danışmanlarla çalışır, bizi bilmeyen, bizi düşünmeyen muhteremler övüne övüne 73 yıl sonra yaşatıyorsunuz. Mayıslar bizimdir. Bu seçimin ne kadar önemli olduğunu çalışıyor. Türkiye’nin yarınının daha güzel yönetimi düşünülmesinde ne kadar önemli bir yeri ve yeriniz olduğunu anlatmak istiyorum.

Urfa’yı sonu geldiğinde. Dertlerini öğrenmiştik ama tekrar dinleyelim dedik. Birinci amaç olarak darmaduman edilmiş Urfa ekonomisi olduğunu gördük.

“13. CUMHURBAŞKANI MİLLET İTTİFAKI’NİN ADAYI OLACAKTIR”

Birinci derece sınırdaşlarımızın ortaya koyduğu ekonomik değer 7 dolar. Buna Mısır’ı, Türk dünyasını, Avrupa’yı ilave edin 21 elde dolar. Urfa, Kilis, Mardin, Gaziantep’in Irak ve Sure ile ticaretin avantajlarını bir düşünün. Bunu bırakma şu anda bilmediğimiz göçmen kitlesiyle karşı karşıyayız. Urfa’da 800 bin göçmenin olduğunu söylediler. Kilis’te bu rakam 200 bin yakınında. Sebebi ne biliyor musunuz? Dış politika “Beni seviyorum, o beni sevmiyor” diye olur mu? Dış politika bir hafıza işidir. İşte kadim hükümetinin ortadan kalkması, müsteşarlıkların ortadan kalkması, yandaşların elçisi olması biz bu hale getirdi. 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacaktır.”

Gözde Nur Bayar

Meral Akşener İsveç Dünya Güncel Haberler

Yorum yapın