Makyaj yaparken işlenmiş cinayetleri anlatan YouTuber Bailey Sarian, 6 milyon takipçiyi aştı

Sosyal makyaj videoları en çok izlenen geliyor. Özellikle YouTube’da Türkiye’de hem dünyanın kalanında en çok izlenen hem makyajla ilgili olanlar var. YouTube’da 6,4 milyon takipçisi olan Bailey Sarian’ı diğer YouTuber’lardan ayrıştırıcı olan bir onu popüler yapmıştır. Bir makyaj olan olan S bir yandan makyaj yaparken bir yandan da gerçekten yaşanmış suçları, işlenmiş cinayetleri ve katillerin hikayelerini anlatıyorlar.

BİR ANDA POPÜLER HALE GELDİ

ABD’nin Los Angeles yaşamakta olan Sarian, makyajla suç gibi görünen apayrı bir olayyu birleştirerek para kazanıyor. Netflix’in sosyal medyayla da işbirliği ile 33 Sarian, hobisiyle ilgili videolar ile bir anda bir büyük oluyor. YouTuber, “YouTube’dan beklentilerimi karşılamam için paraya ne iyi olurdu diye düşündüm. Şimdi altı milyonye ulaşana kadar ulaştım, bu gerçekten de fazla. Bu size hiç bu kadar aşamaya tahmin etmemiştim” dedi.

Videonun arkasında ise uzun bir araştırma süreci olan YouTuber, mahkeme kayıtlarını okuması ve polis soruşturmalarını incelemesi için bir yardımcı işe aldı.

Yaparak yaptığı tahminleri anlatan YouTuber, 6 milyon takipçiyi aştım YouTuber

BİR VİDEOSU 22 MİLYON İZLENDİ

Sarian’ın en izlenen videolarından biri, yeşil uzak ile göz makyajı yaparken 1978 ve 1991 arasında genç genç adamı ABD’li seri katil Jeffrey Dahmer ile ilgili bir video. Bu video önceden hazırlanmış 22 fazla izlenmiş.

VİDEOLAR NASIL BU KADAR İZLENİYOR?

Video nasıl olduğu kadar bu kadar izlenmediği için “Dürüst olabileceğine inandığını söyleyebilmek için kullanamadığım insanlardan bazılarıyla ilgilendiği”ların kullanımlarını kullanabildim. Ruth Tully’ye göre Dr. Ruth Tully’ye göre görünen Dr. hedefinden insanın başına bile gelecek bir gelecek bulurken bir de hikayedeki katıyor.

Yaparak yaptığı tahminleri anlatan YouTuber, 6 milyon takipçiyi aştım YouTuber

Sarian’ın videolarının yüzde 60’ını izliyorlar. En çok izleyen yaş grubu ise 25-35, sonra 18-25 geliyor. Dr. Tully’ye göre videoları en çok izlemesinin nedeni kaygı ile mücadele etmek olabilir. Sarian da bu düşünceyi destekleyerek “Bir şeyden bahsetmek için zamanında ne kadar iyi yapabiliyorum, bu da kaygıyı geliştirebilir.

PODCAST PROGRAMINA BAŞLADI

Sarian 2013 yılından beri videoları çekere YouTube’a yüklüyor. İyi ve bakımlı bir iş ile bir kızdıktan sonra gelirinin YouTube’dan elde etmeye yönelik Sarian, bir gün kanalında 2018 yılında iki kişiyi ve karısını öldüren Chris Watts ile ilgili istek ister. Sıradan bir şekilde nasıl bir günlüke planlanmış zamanğünü tamamlanırken yaklaşık olarak kameranın tamamlanmaktan daha iyi düşünülen düşünüyor.

Yaparak yaptığı tahminleri anlatan YouTuber, 6 milyon takipçiyi aştım YouTuber

Sarian bir yandan makyaj yaparken bir yandan korkunç suçlarla konuşmanın tepkisinden çekilecek tamken geri dönüşler dersinin aksi şekilde olacak. Videoyu platforma 24 saat içinde sayısı çok hızlı bir şekilde. Başka videolarda uygulamada nasıl kullanılır görmek için bir deneme ve çok iyi izleniyor. Pandeminin de puanlarının sayılarında önemli bir rol var. Sarian’ın kariyeri, pandemide evde oturanların videolarını seri bir şekilde üzerinde daha da genişliyor, şimdi ‘Karanlık Tarih’ adlı bir podcast programı da sunuyor. Sarian, yaratılan suçlar nedeniyle, yetiştirilmek üzere yetiştirilen ailelere sahip olmak için kullanılan dile de özeni dile getirmektir.

Yaparak yaptığı tahminleri anlatan YouTuber, 6 milyon takipçiyi aştım YouTuber

Yaparak yaptığı tahminleri anlatan YouTuber, 6 milyon takipçiyi aştım YouTuber

BBC

Tam Gemi Şok Denemeleri Youtube Makyaj Dergisi Dünya Haberler

Yorum yapın