Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler, 10 ilimizde ağır yıkımlara neden olurken olası İstanbul depremi de gündeme geldi. Katıldığı programda İstanbul’daki olası depremle ilgili konuşan Prof. Dr. Naci Görür, “500 bin insan ölümle burun buruna” dedi. İki çocuk annesi oyuncu Doğa Rutkay Kamal ise Görür’ün sözlerine tepki gösterdi. “KORKUDAN UYUYAMIYORUZ YETER” Olası İstanbul depreminden tedirgin olduğunu söyleyen oyuncu, Twitter hesabından Görür’e tepki göstererek “Kıymetli hocamdan özür dileyerek, şöyle söylemek istiyorum! Doğrudur hocam. Ama artık yeter! İstanbul korkusundan yasımızı yaşayamadık. Korkudan uyumuyoruz. Anneyiz nefes alamıyoruz. Geldi ha gelecek dediniz duyduk! Evet! ama şu sıra bu söylemler bizi parçalıyor. Lütfen yeter” dedi. TAKİPÇİSİ TEPKİ GÖSTERDİ: UYANIN Kamal paylaşımına “Kaç tane deprem yaşadık hala akıllanıp bilim adamlarını dinleyip hareket etmiş değiliz. Bu ülkenin binalarındaki risk ortadayken hala daha ‘bugün konuşmayalım, etmeyelim’ dersek, yarın İstanbul depremi olup ülke toptan uçurumdan düşünce vay niye böyle oldu bile diyemezsiniz. Uyanın!” yorumunu yapan takipçisine de cevap verdi. “ORADAKİ ACIYI BIRAK DÖN KENDİNE BAK DEMENİN ZAMANI MI?” Bu dönemde olası depremlerle ilgili konuşmanın doğru olmadığını savunan oyuncu, “Sırası mı? Hepimiz gelmekte olanı biliyoruz! Ancak onlarca canı kaybetmişken sıra sizde demek ne kadar doğru? Hayatımız bitmiş yasımız var, bırak oradaki acıyı dön kendine bak demenin zaman mı?” yanıtını verdi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 ölümdeki depremler, 10 ilimizde ağır yıkımlara neden olabilecek bir tarihte olası İstanbul depremi de geldi. Katıldığı programda İstanbul’daki olası depremle ilgili konuşan Prof. Dr. Naci Görür, “500 bin insan ölümle burun buruna” dedi. İki çocuk annesi oyuncu Doğa Rutkay Kamal ise Görür’ün sözlerine tepki gösterdi.

“KORKUDAN UYUYAMIYORUZ YETER”

Muhtemelen İstanbul depreminden rahatsız olduğunu söyleyen oyuncu, Twitter hesabından Görür’e tepkiyi korumak “Kıymetli hocadan özür dileyerek, şöyle söylemek istiyorum! Doğrudur hoca. Ama artık yeter! İstanbul korkusundan yasımızı yaşamadık. Korkudan uyumuyoruz. Anneyiz nefes alamıyoruz. Evet! ama şu sıra bu konuşmalar bizi parçalıyor. Lütfen yeter” dedi.

Kahramanmarasta meydana gelen 77 ve 76 siddetindeki depremler 10 ilimizde

TAKİPÇİSİ TEPKİ GÖSTERDİ: UYANIN

Kamal açıklamasına “Kaç tane deprem yaşadık hala akıllanıp bilim adamlarını dinleyip hareket etmedik. Bu çevrelerdeki risk ortadayken hala daha ‘bugün konuşmayalım, yapmayalim’ dersek, yarın İstanbul depremi olup ülke toptan uçurumdan düşünce vay neden böyle oldu bile diyemezsiniz. Uyanın!” yorumunu yapan takipçisine de cevap verdi.

“ORADAKİ ACIYI BIRAK DÖN KENDİNE BAK DEMENİN ZAMANI MI?”

Bu dönemde olası depremlerle ilgili konuşmanın doğru olmadığını savunan oyuncu, “Sırası mı? yanıtını verdi.

Yorum yapın