Kahramanmaraş depreminde kaç kişi hayatını kaybetti? Depremde kaç kişi yaralandı?

Kahramanmaraş merkezli 7.4’lük deprem; Hatay, Adana, Gaziantep, Malatya, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Osmaniye’de yıkıma neden oldu. Kahramanmaraş depreminde kaç kişi hayatını kaybetti ve depremde kaç kişi yaralandı merak ediliyor. Kahramanmaraş depreminde kaç kişi hayatını kaybetti? Depremde kaç kişi yaralandı? Detaylar haberimizdedir…

KAHRAMANMARAŞ DEPREMİNDE KAÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ?

Afad kenarlarında yapılan birleşim, ” Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman ve Malatya’da 76 vatandaşımız hayatını kaybetti; Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Malatya, Osmaniye, Hatay ve Kilis’te 440 kurbanımız yaralanmıştır. .” denildi.

Kahramanmaraş depreminde kaç kişi hayatını kaybetti?  Depremde kaç kişi yaralandı?

DEPREMDE KAÇ KİŞİ YARALANDI?

Öte yandan depremin ardından en büyüğü 6,6 büyüklüğünde olmak üzere bir tarihte 42 artçı deprem meydana geldi. Ekiplerin yıkım yaşadıklarını arama kurtarma operasyonları sürüyor.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma Genel Müdürlüğü’nden (BOTAŞ) yapılacak, deprem sonrası teyakkuza geçildiği, gerekli emniyetin alındığı ve hasar tespitinin başladığı belirtildi. BOTAŞ’tan yapılan toplantılar ayrıca kaydediliyor; “Hatay İl merkezi ile Kırıkhan İlçesi, Kahramanmaraş İl merkezi ile Pazarcık ve Narlı İlçelerine önlem amaçlı doğal gaz durdurulmuştur. BOTAŞ teknik ekipleri sahada gerekli kontrol ve müdahaleleri yapmaktadır. Ham petrol boru hatlarımızda yapılan kontroller sonucunda herhangi bir hasar tespit edilmemiştir.”

Kahramanmaraş AFAD Gündem Güncel Haberler

Yorum yapın