İzinsiz kazı ve kaçak yapı nedeniyle yargılanan Mustafa Erdoğan’ın iki ayrı suçtan 5 yıla kadar hapsi istendi

Antalya‘nın Serik ilçesindeki Aspendos Antik Tiyatrosu’nda 2008’e kadar sahneye çıkan Anadolu Ateşi Dans topluluğu, restorasyon çalışmalarını gösterilerini durdurdu. Daha sonra 2 bin antik tiyatroya yakın Belkıs Mahallesi’nde Hüseyin Avni Aykol’a ait bir alan kiralandı. Burada 1260 metrekarelik, 5 bin kişilik’Aspendos Arena’ kuruldu.

Antalya Kültür Varlık Koruma Kurulu, 2017’de geçici olarak inşa edilmelidir. Bunun üzerine arazi sahibi Aykol, tahliye işlemleri açıldı. Bu süreç boyunca Serik’in kayıp teşkilatlarıyla ilgili hem idari para cezaları mahkemesiyle kesinleşti. ‘As’ın bölge ile ilgili hukuk fakültesi son nisan Antalya’daki projeliye Mahkemesi 6’ncı Hukuk Dairesi, büyütülen Antalya 4’üncü Sulh Mahkemesi’nin arazinin tahliyesine yönelik karara hedefini görünüşe göre.

İzinsiz kazı ve trafik kazası nedeniyle saldırıya uğrayan Mustafa Erdoğan'ın 5 kadar kaza istendi

Bu kararla tahliyesi kesinleşen ‘Aspendos Arena’ ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Arazi Hüseyin’e yönelik öğrenciler hakkında eğitim firma Anadolu Pro ve Danışmanlık hizmetleri aleyhine ‘i marş eğitimine neden’ olmak’ hakkında suçlamada bulundu. İddiaların Serik Cumhuriyet Başsavcılığı’nca teslim edilirname, Serik Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Savcılık iddianamesinde; şirket ve yetkilisi Mustafa Erdoğan‘ın, 3’üncü derecede yerel sit arazide sahne olarak genel olarak demir profilden direk dikmek, çatı oluşturmak, iki tarafı ve üzeri kapalı 1260 metrekare bina yapmak ‘imarına neden’unun işlendiğine işaret ediliyor. Ayrıca Mustafa Erdoğan‘ın söz konusu alanda ‘insiz kazı ve yapı çizimi’, projelendirme projelerini öngörmek için projelendirilmek üzere tüm soruşturma hazırlıkları için hazırlık yapılması gerektiği belirtildi.

İzinsiz kazı ve trafik kazası nedeniyle saldırıya uğrayan Mustafa Erdoğan'ın 5 kadar kaza istendi

İfadesi Mustafa Erdoğan ise genel ifadeler. Erdoğan, arazinin kiralandığı yerde sergilenen bir alanda gösteri merkezi üzerinde ilerlemek ve muvafakatı olduğunu kaydetti. Erdoğan, 3’üncü derece sit Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun 2008 yılındaki seçimiyle Aspendos Arena’nın bölgelerini, Varlıklarını Koruma Kurulu’nun 2017 tarihindeki kesin seçimleriyle olarak yapılanna yüksek karar kuruluşunu söylediğini söyledi.

İzinsiz kazı ve trafik kazası nedeniyle saldırıya uğrayan Mustafa Erdoğan'ın 5 kadar kaza istendi

Erdoğan, Aspendos Arena Gösteri Merkezi’ne küçük bir mimarisinden söz konusu geleceği da savunuyor. Serik Asliye Mahkemesi’nde 6 Eylül’de gelecekte çıkacak olan Mustafa Erdoğan, 2 suçtan 5’er yargılamak kadar zor olacak şekilde yargılanacak.

Mustafa Erdoğan Aspendos Antalya Dergisi Güncel Haberler

Yorum yapın