Genç felsefeciler ‘mutluluk’ için yarışacak

Soruşturma temelli öğrenmeyi merkeze alan ve Çocuklar İçin Felsefe dersleriyle bunu güçlendiren Erkan Ulu Okulları, ortaokul öğrencilerine yönelik Genç Felsefeci Ödülleri’nin ilkini gerçekleştiriyor.

– Genç Felsefeci Ödülleri 2024 Yarışması için geri sayım başladı. Genç Felsefeci Ödülleri’ne, İstanbul’da öğrenim gören kamu ve özel tüm ortaokul öğrencileri, 22 Nisan 2024 tarihine kadar www.gencfelsefeciodulleri.com adresinden başvuruda bulunabilecek.

GENÇ FELSEFECİ ÖDÜLLERİ’NİN KONUSU ‘MUTLULUK’ OLARAK BELİRLENDİ

Yarışmaya katılan öğrenciler ilk etapta; “Mutluluk” kavramıyla ilgili bir felsefi soru belirleyerek tartışacak. Ardından “Mutluluk” kavramına ilişkin fikirlerini; bir blog yazısı, makale, mektup, kısa hikâye, diyalog, podcast, video ya da kısa film gibi tercih ettikleri bir formatta bir esere dönüştürecek. Katılımın ücretsiz ve gönüllülüğe dayalı olduğu yarışmaya öğrenciler, bireysel ya da takım halinde başvuru yapabilecek.

Erkan Ulu Okulları öğrencilerinin katılımına kapalı olan yarışmanın jüri üyeliğini MEF Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk, Galatasaray Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Ömer Aygün, Felsefeci Eğitmen Dr. Özge Özdemir ile Özel Erkan Ulu Okulları Genel Koordinatörü Zeynep Banaz ve okulun ortaokul öğrencileri Lal B. ile Batuhan C. üstleniyor.

Soruşturma temelli öğrenme yöntemi (Inquiry Based Learning) ile iyi olma temasını (Human Flourishing, Wellbeing) okul kültürüne yerleştiren Özel Erkan Ulu Okulları, Genç Felsefeci Ödülleri yarışmasının bu alandaki çalışmaları güçlendirmesini ve eğitim dünyasında farkındalık yaratmasını hedefliyor.

(HABER MERKEZİ)

Yorum yapın