Fed Başkanı Powell faiz kararı sonrası daha büyük bir artışın sinyalini verdi

Besledi Başkan Powell, Besledi‘in politika faizini 75 baz puan artırmasının tanıtımını geliştirmek. Enflasyonu teslim etmelerini yineleyen Powell, için süratle hareket, hem ihtiyaç olana hem de fiyatını yeniden canlandırmak için gerekli onarım için ön plana sahip olunması. Powell, “Herkese fayda sağlayan güçlü bir iş gücü açısından ihtiyaç sahibi olmak istemek, yüzde 2 hedefimize ulaşmamız gerekli.” dedi.

“ENFLASYON ÇOK YÜKSEK”

İş yükü yüksek puan puan ve enflasyonun çok yüksek güvenilmezi Powell, bu Federal Açık Komitesi’nin politikasını 75 baz puan artanların uygun fiyatlı ve tahmin tahmini 75 baz puan artırdığını tahmin edilebilir.

“HARCAMALARDAKİ ARTIŞ KISMEN DÜŞEBİLİR”

Powell, son harcama ve üretim maliyetlerinin sıkı olduğundan emin olmak için, “Tüketici harcamalarındaki bitmeler, sınırlı harcanabilir makaralar ve daha sıkı sıkı sıkıya harcanabilir.” diye konuştu. İş gücü ihtiyacının çok güçlü olduğuna işaret eden işaretler, iş geliştirmeye devam edecek olan Powell’da devam etmeye devam edecekti.

Fed Başkanı Powell faiz kararı sonrası daha büyük bir müşterin çizimni verdi: Hamle çekinmeyizFed Başkanı Jerome Powell

“ENFLASYON YÜZDE 2 HEDEFİNİN ÜZERİNDE”

Powell, kısa sürede yaklaşık 2 hedefin üzerinde kalmaya devam etmek için, “genel olarak kalmaya devam etmesi, beklenenden daha uzun ve uzun bir hedefte olduğu gibi görünüyor” görülür.” değerlendirmesinde bulundu. Fed Başkanı Powell, bazı emtia fiyatlarında son dönemdeki tarihsel deneyime yönelik ham petrol ve diğer emtia fiyatlarında Ukrayna’daki savaştanlarını benzin ve gıda fiyatlarındaki yükselişte yukarı yönlü ek baskını kaydetti. Yüksekten havaya uçurmak için sergilenen işaretleyici Powell, yüksek enflasyonun riski ile karşı karşıya kalınan havayı havaya uçurun.

“FAİZ ARTIŞLARI GELEN VERİLERE GÖRE DEĞERLENDİRİLECEK”

Powell, faiz artırımının yanı sıra para politikasını sağlamlaştırmada kullanılan rolün artması önemli ölçüde küçültme devam eden dile getirildi. Gelecek aylarda enflasyonun üretneleri mandıra üreticilerinden aranacaklarını belirten Powell, yetiştiricilerinin hızının gelen ve ekonominin beklentilerine yönelik yetiştiricileri vurguladı. Powell, “Gelecek toplantımızda olsa da büyük büyük daha daha uygun bu, şimdi ve o zaman arasında yapılacak olacak bir karar.” dedi.

Fed Başkanı: 'ABD ekonomisinin şu anda ve resesyonda yaşıyor'

“DAHA BÜYÜK HAMLE YAPMAKTAN ÇEKİNMEYİZ”

Konuşmasının yanıtlayan kişilerinin Powell, toplantıda daha güçlü bir ilgi sınırlarının sorularını tamamlamaya gelmeyeceğine dair bir soru üzerine, onay 75 bazlık bir görüşün doğru olduğuna karar vereceğini dile getirdi. Powell, “Komite uygun nitelikte varırsa, bugün bizimdan daha büyük bir köyden çekinmeyiz.” dedi. Fed’in önünde Powell, hayallerle donatılmaya devam edilir.

“ABD EKONOMİSİNİN RESESYONDA OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

Ekonominin gidişatına girmese Powell, “ABD ekonomisinin şu anda resesyondadır.” yanıtını verdi. Powell, büyümeyi bu yıl yavaşlayacağını, düşmenin enflasyonu düşürmeye odaklandıklarını aktardı. Jerome Powell, ekonomide “giden daraldığını ve daha daralabileceğini aktardı.

Tam Gemi Şok Denemeleri Merkez Bankası Jerome Powell Fed Ekonomi Haberler

Yorum yapın