Eski sevgilisini darbettiği için yargılanan Çağatay Akman ifade verdi: Boğazımı sıkınca engellemeye çalıştım

Şarkıcı Çağatay Akman geçen yılki tartışma sırasında eski sevgilisi Öykü Uslu ve arkadaşını darbettiği iddiasıyla yargılandığı davada ifade verdi. İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya müşteki sanık Çağatay Akman katıldı. Öykü Uslu ise duruşmaya katılmadı. Taraf avukatları duruşmaları hazır bulundu.

Çağatay Akman kimlik tespitinde şarkıcı olduğunu, gebelik doğurmasının 5 bin lira olduğunu belirtti. Savunmasında Akman, olay günü Zeytinburnu’na gitmek için taksiye bindiğini anlatarak, “Taksici Cihangir’e kadar gideceğini söyledi. Oradan taksi değiştirip eve gidecektim. Bir süre sonra Öykü dışarı çıktı ‘Ne yapıyorsun burada’ dedi. Nasıl konuşuyorsun’ dedim.Öykü bana saldırmaya başladı.Bu sırada Öykü’ye kesinlikle darp ve hareket etmedim.Öykü beni ittirince ben de sadece kolumu uzatıp, engellemeye çalıştım.Çünkü benim boğazımı sıkmaya yerleştirildi” dedi.

Eski sevgilisini darbettiği için yargılanan Çağatay Akman ifade verdi: Boğazımı sıkınca engellemeye çalışın

Akman savunmasının devamında, Selim isimli kişinin ilk olarak geldiğini ama daha sonra ne yaptığını görmediğini, kendisine ‘Ne duruyorsun burada’ diye sözler söylediğini ifade etti. Akman, “Ben de kendilerini, ‘Beni buradan kovamazsın’ şeklinde cevap verdim. Daha sonra polisler olayı yerine geldi. Furkan olayı yerine geldi. Furkan da bana saldırarak ‘Sen kimsin, kız kardeşinin evine neden almaya çalışıyorsun’ dedi. Furkan, ardından bana Yumruk atarak yere düşürdü ve sırtıma vurdu.Sonra ben de Furkan’a yumruk attı.Olay sırasında ben de kesinlikle Öykü’ye tehdit ve hakaret etmedim.Furkan bana karşı hakaretler edince bende ona karşı dövmeler yaptım. Bende karşı şikayet boyuçiyim” şeklinde konuştu.

Eski sevgilisini darbettiği için yargılanan Çağatay Akman ifade verdi: Boğazımı sıkınca engellemeye çalışın

Çağatay Akman’ın avukatı da müvekkilinin savunmasına katılacağını şikayetçi sınırlamasını belirtti. Öykü Uslu’nun avukatı ise yazılı savunma sunacaklarını ve müvekkilini bir sonraki celse hazır olacağını söyledi. Mahkeme bir sonraki celse tanık dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Eski sevgilisini darbettiği için yargılanan Çağatay Akman ifade verdi: Boğazımı sıkınca engellemeye çalışın

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kalıp iddianamede, müşteki şüpheliler Öykü Uslu ile Çağatay Akman’ın eski sevgilileriydiler, müşteki şüpheli Furkan Ayaz’ın ise yaşanan olayların önüne geçen, müdahale etmek istemesi nedeniyle hücrelerin arasında tartışma çıktığı aktarıldı. Hazırlanan iddianamede, tartışma sırasında Öykü ve Furkan’ın, Çağatay’a hakaretli şekilde hakaret ettiği belirtildi. Çağatay’ın ise ‘Sizi Cihangir’de barındırmam’, ‘Sizi öldüreceğim’ şeklinde ikisine de hakaret ve tehdit edildiği kaydedildi. Tartışmanın kavgaya dönüştüğü anlatılan iddianamede, müşteki şüpheliler Furkan, Öykü ve Çağatay’ın grup darbettiği belirtildi. Öte yandan iddianamede, müşteki şüphelilere isnat edilen suçların uzlaşmaya tabi suçlardan olması nedeniyle dosyanın uzlaştırmaya gönderildiği ancak anlaşmalı anlaşmanın olmadığı belirtildi.

İddianamede, müşteki şüpheli Çağatay Akman’ın, Öykü ve Furkan’a yönelik ikişer defa ‘Basit yaralama’ suçundan 8 aydan 2 makale, ‘Tehdit’ suçundan 1 yükü 4 suçlama ve ‘Hakaret’ suçundan ise 7 aydan 4 yıl 8 aya olmak üzere 2 yıl 3 aydan 10 yıl 8 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. Müşteki şüpheliler Öykü Uslu ile Furkan Ayaz’ın ise ayrı ayrı ‘Basit yaralama’ suçundan 4 aydan 1 cezaevinden, ‘Hakaret’ suçundan ise 3 ay 15 idam 2 yıl 4 aya kadar cezayla cezalandırılmaları talep edildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

çağatay akman İstanbul Magazin Güncel Haberler

Yorum yapın