Ece Erken’e Kerimcan Durmaz’a hakaret suçundan 3 yıl 9 ay hapis istemiyle dava açıldı

Ece Erken‘ iki yıl önce bir ekran görünümünde Kerimcan Durmaz’a nedenden dolayı başı derde girdi Erken sona ereceği için kısa bir süre için 3 yıl 9 aya kadar hapis cezası istemiyle açıldı. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca iddianameye göre, soruşturma Kerimcan Durmaz’ın öğretildiği uygulamalardan sonra başlatıldı.

ECE ERKEN: KERİMCAN İÇİN ADAM DEMEYİM

Ece Erken Mahmutyazıcıoğlu’nun 3 Şubat 2020’de bir yayının sabahında gözlenen Durmaz için “Adam, adam da demeyeyim”, 27 Şubat 2020’de “İnanın ele geçirilemiyor. Yapılan bir erkek. Cinsiyetin ne olduğu söyleniyor. Ece Erken‘in de aynı zamanda Instagram hesabından 26 Şubat 2020’de Durmaz’a yorum yapan içerikli sözler sarf ettiği düşünülür.

ELEŞTİRİ DİYEREK SUÇLAMAYI REDDETTİ

İfadesi Ece Erken‘in savunmasında saldırının kastı taşıma, o dönemki kabul edilmeden uçak uçaklarında uçuşlarında uygunsuz bir video yayınladığı için tasarlandığını dile getirmeni, yapılan hareketlerin Türk örf ve adetleriyle gözden geçirildiği dikkati inceleme, incelemede, tepkisinin şahsa için değil tasarımında düşünülmeyi kabul edilmediği belirtildi.

Ece Erken'e Kerimcan Durmaz'a karşı suçludan 3 yıl 9 ay hapis istemiyle dava açıldı

3 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Suçun şansına tabi olması nedeniyle, dosyanın Uz Bürosu’na gönderildiği ancak birbiriyle karşılaşılabilen olaylarla karşılaşılamayan iddianamede, Ece Erken‘Zincirleme şekilde bir okunan” suçundan 4 aydan 3 yıl 9 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi. Dosya, uygulamasızlık dosyasında yerin Bakırköy olması Bakırköy Nöbetçi Asliye Mahkemesi Cezane yetki teslimi ile gönderildi.

HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK SUÇLAMASINDAN TAKİPSİZLİK

Öte yandan savcılık, Ece Mahmutyazıcıoğlu “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik edilme” suçtan soruşturmaya devamsızlık kararı verdi.

Ece Erken'e Kerimcan Durmaz'a karşı suçludan 3 yıl 9 ay hapis istemiyle dava açıldı

Demirören Haber Ajansı / Dergi

Kerimcan Durmaz Ece Erken İstanbul Dergisi Güncel Haberler

Yorum yapın