Ece Erken öldürülen eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasına katılmak için adliyeye geldi

Ece Erken‘in eşi Şafak Mahmudyazıcıoğlu 27 Ocak günü vurulduğu olay restoranköy’de saldırıya uğradığı gündü. Olay sonrası işlem işlemi Bakırköy tarafından 16 Mayıs’ta Cumhuriyet Başsavcılığı hazırlanmıştı. İddianamede, 19 sanığın 10’u ağırlaştırılmış müebbet ile ilgili oranlar ceza davalarından alınmışti.

Olaya savunması 19 sanıklı dava bugün Bakırköy Ağır Ceza mahkemesinde başlanıyor. Ünlü sunucu Ece Erken de davaya için avukatlarıyla birlikte adliyeye geldi. Duruşmaya’nın siyah rengiyle gelen Erken’in gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi. Sabah hesabından paylaşım yapan erkensmele dikkat çekti.

Ece Erken öldürülen eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasına için adliyeye geldi

Cinayet soruşturmasıyla ilgili 16 Mayıs’ta Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından suçlanan Bakır hakkında iddianamede, sanıklar Ali Yasak ve Abdulkadir Kara ile ilgili davanamede, sanıklar 4 ayrı ayrı müebbet ve toplam 3 yıl 9’ar aydan 12 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası istendi. Sanıklar, Kadir Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman, Fatih Okan Kodak, Burak Otçuoğlu ve Uğurcan Bilge hakkında ise 3 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet ve toplam 3 yıl 9’ar aydan 10 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları talep edildi. Sanıklar Gökhan Karakan ve Öztürk hakkında 3 ayrı suçtan ağırlaştırılmış müebbet hapis ile toplam 3 yıl 9’ar aydan 10 yıl 6’şar aya kadar hapisle cezalandırılmaları istendi. Diğer 9 sanık için de ‘Suçyu suçundan kayırma cezasından tutukludandı.

Ece Erken öldürülen eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasına için adliyeye geldi

İddianamede olay şöyle gösterildi: “Bakırköy’de Ahmet Yosunlu yerinde olan bir daire, satış için emlak satış yapan sanık Kerem Öztürk’e devredildi. Suphi Malgaz, Kerem Öztürk’e 1 milyon 450 bin TL karşılığı daireyi alacak bir arkadaşı olduğunu söyledi. Daireyi Malgaz, 1 milyon 650 bin TL’ye satarak, alıcıdan 170 TL komisyon almış oldu. Malgaz’a bu Taraflar’dan daha fazla pay alınmaması gerektiğini söyledi. Gökhan Karakan, Malgaz’ı öldürmekle tehdit etti. Yasak, Suphi Malgaz ile bir teklif sunuldu. lgaz’ın yanında geldi. Mahmutyazıcıoğlu’nun Malgaz’a destek olması nedeniyle, Kadir Yasak ve Seccad Yeşil söz konusu olamaz. Sanıklar Kadir Yasak ve Seccad Yeşil bu artan maktul Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu hedef alarak, 27 Ocak’ta cinayeti işledi.”

Ece Erken öldürülen eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasına için adliyeye geldi

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Şafak Mahmutyazıcıoğlu Ece Erken Yerel Magazin Güncel Haberler

Yorum yapın