DEPREMDE HARABEYE DÖNEN MAHALLE DRON İLE HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

KAHRAMANMARAŞ’ın Elbistan ilçesinde depremde büyük zarar gören Kümbet Mahallesi, dron ile havadan görüntülendi. Enkaz ayırma tarzı mahallede çok sayıda binanın yıkıldığı görüldü.

Kahramanmaraş‘ın Pazarcık ilçesinde 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından gelen 7.6 büyüklüğündeki ikinci depremin merkez büyüklüğü Elbistan’da çok sayıda bina yıkıldı. Enkaz altında kalan birçok kişi de yaşamını yitirdi. İlçede en çok zarar gören noktalardan Kümbet Mahallesi, dron kamerasıyla havadan yakalandı. Görüntülerde, mahalledeki çok sayıda binanın yıkıldığı görüldü. Depremin 12’nci gününde ilçede kurtarma çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Arama yapılan kalıntılarda çalıştıktan sonra sprey boya ile ‘Boş’, ağır nakliye binası ise, ‘Hasarlı’ yazısı yazılarak, uyarı yapılıyor.Enkaz kaldırma işlemi devam ediyor diyor. İş makinelerince kamyonlara doldurulan hapishane, güvenli alanlara götürülerek boşaltılıyor.

’17 BİN 703 HEMŞEHRİMİZ TAHLİYE EDİLMİŞTİR’

Diğer yandan, ilçedeki son gelişmelerle ilgili Elbistan Kaymakamlığı tarafından sosyal medyadan yapılan yazılı açıklama, “İlçemizin 2 bin 657 çadırı kurulmuş olup, bu çadırlardan bin 877’sinde şu an itibariyle 7 bin 168 kişimiz bulunmaktadır. Kurtarma çalışmalarında bin 812 ev sahibimiz sağ olarak kurtarılmıştır.İlçemizde ikamet eden 17 bin 703 hemşehrimiz, depremin ardından jandarma ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz tarafından İstanbul, Ankara, Antalya, Mersin, Kayseri ve İzmir’e tahliye edilmiştir” denildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Kahramanmaraş Elbistan Güncel Haberler

Yorum yapın