Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzedenin bebeğine “Ayşe Betül” ismini verdi

Sağlık durumu hakkında sık sık doktorlardan bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tedavi gören depremzedelere “geçmiş olsun” depremde bulundu.

Hastanede bulunan bir depremzede, ziyaretine gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gitmesi üzerine, “Herhangi bir sıkıntı yok. direkt ben onu kucağıma aldım, davet siper olduk.Sadece ‘Bitti’ dedik bizim için her şey.Helalleştik, sadece Allah’a dua ettik.İyiler çok şükür” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Nasıl, ağrın var mı? Yok değil mi? Atlattık. Ne kadar kaldınız?” Evlerinde da bir depremzede, “30 saat” diyerek cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzedenin geleceğie 'Ayşe Betül' ismini verdi

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatörü Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiğit de tedavi gören hastalar hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgi verdi. Bir depremzedenin geleceğini gören ve kız çocuğu olduğunu öğrenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Adını ne koyacaksın?” soru üzerine depremzede, “Dilerseniz siz koyun” dedi. Bunun üzerine kulağına ezan okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ayşe Betül” ismini üç kez tekrarladı.

Hastanede tedavi gören başka bir depremzedenin “İlk dakikadan itibaren devletimiz yanımızda, Allah razı olsun. Biz yük olduk hakkınızı helal edin.” Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri üzerine, “Ne demek, biz görevimizi yapmaya çalışıyoruz, inşallah. Biz her zaman ne dedik? Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya ulaşmak.” şeklinde konuştu.

Recep Tayyip Erdoğan Ayşe Betül Allah Güncel Haberler

Yorum yapın