Burcu Kara kimdir? Burcu Kara hayatı ve biyografisi! Burcu Kara kaç yaşında, nereli?

dergi Gündeminde sık sık açıklama yer bulan ve sosyal medya iddiaları ile ilgili Burcu Kara merak konusu oldu. İşte Burcu Kara hakkında merak edilen Burcu Kara kimdir, Burcu Kara hayatı gibi görünenn detayı…

BURCU KARA KİMDİR?

Doğum tarihi: 1 Mart 1980

(42 yaşında)

Bursa

Erkek: 1,75 m

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Eskişehir’de aynı zamanda yerel süreçlerde de sunuculuk yaptı. Bursa’ya dönerek kendi mesleği olan yatırım yapmaya başlamaya başlamak için amaumduğu heyecanı bu meslekte bulamayan ve diksiyon ve spikerlik kursları için İstanbul’a gitmeye başlamaya başladı.

kariyer

Olay TV’de programın sunumunun ardından Kanal D’de incelemedeyken, bir süre devam olarak eğitimden sonra 2002 yılında “Haber Spikeri” olarak başladı. Bursa’daki kariyerini ve ailesini İstanbul’a yerleşti. Radyo D ve Radyo Foreks’te haber spikerliği yaptı.

Şahika Tek’da eğitim almaya başlamaya ve kısa bir süre sonra Haziransi’nde “gölgeyi canlandırmaDuygula’yı hızlandırdı. O Şimdi Mahkum filminde spiker kız ve Dünyayı Kurtaran filminde Prenses Maya Hanımın Oğlu çıktı. 2005 yılında Cine 5 kanalında “Cinesinema”, 2007 yılında Show Max kanalında “Burcuyla” sunuculuğunu üstlendi. 2007 yılında, “Sadri Alışıklı”nda sahnelenen bir Atıf Yılmaz eseri olan “Güllü”nün tiyatro versiyonunda Kerem Alışık ile tiyatro oyunları sahnelenen bir dizi. Elveda Derken dizisinde “Zeynep” askeri gücünden yararlandı. İpsiz Recep yapımıda rol aldı.

2011 yılında buğra Gülsoy ile evlenmiştir. 2 Ağustos 2012 tarihinde Buğra Gülsoy’la olan evliliklerini sonlandırdılar. 2016 yılı yapımı Fırat Doğu Parlak ile evlenmiştir.

Osman Demir

Burcu Kara Gündem Haberler

Yorum yapın