Bulgar vatandaşlar, depremzedeler için topladığı malzemeleri Edirne’ye getiriyor

Bulgarca kullanmak, depremzedeler için topladığı malzemeler Edirne‘ye getiriyorsun

EDİRNE – Komşu ülke Bulgaristan‘dan Edirne‘ye alışverişe gelen iç çamaşırları, bu kez depremzedeler için topladıkları yardım malzemelerini getirmek için Türkiye’ye giriş yaptı.

Merkez Üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde tıslayan depremlerin ardından anakaradaki yardım kampanyaları çığ gibi büyürken, bir destek de komşu ülke Bulgaristan’dan geldi.

Kendi araçlarıyla akın akın alışverişe gelen Bulgar vatandaşları, yaşanan depremin ardından gelen yardım kampanyalarına destek olmak için gelmeye başladı. Genciyle, yaşlısıyla tüm kalıntıları depremzedeler için tek yürek oldu. Edirne Valiliği öncülüğünde öncülüğünde ve AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen yardım kampanyalarını gören Bulgarca kullanılan, yardımların toplandığı merkezlere battaniye, kıyafet ve gıda gibi çeşitli malzemeler görevlilere teslim ediyor.

Eşi ile birlikte yardımların toplandığı Mimar Sinan Spor Salon’a misafirhane yorgan, kıyafet ve temizlik malzemelerini görevlilere teslim eden Bulgar vatandaşı Sevgin Yusuf, depremzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti.

“Destek olmak için malzeme getirdik”

Bulgaristan’dan gelen ve depremzedeler için oluşturdukları yardım malzemelerini toplama uzun süren Sevgin Yusuf, “Zor durumda olanlara destek olmak için yorgan, kıyafet, temizlik malzemeleri getirdik. Kırcaali’den 4-5 yardım tırı deprem bölgesine gönderildi. Herkese geçmiş olsun. Allah sabır versin. . Herkesin ailelerinin başları sağ olsun” dedi.

Bulgaristan Türkiye Edirne Güncel Haberler

Yorum yapın