Ankara’da Gençlik Haftası Kutlamaları Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve spor Geçmişte” renkli etkinliklere ev yapılmaya devam ediyor. Muhtarlıklar Daire Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı iş birliğiyle Kurtboğazı Barajı’nda doğmak adına Başkentliler yoğun ilgi gösterdi.

Başkent’te spor Ankara’da eğlendiren etkinliklere ev sahipliği yapanlar Büyükşehir Belediyesi‘Gençlik Haftası’ kutlamaları da Başkentlileri doğada bir araya getirdik.

DOĞAYLA İÇ İÇE YÜRÜYÜŞ

Kurtboğazi Barajı’na Kurtboğazi Mahallesi sakinleriyle ilgili 200 kişilik kafileye Daire Başkanı Önder Yanmaz ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Artunç da çizimi.

Gün boyu iç içe vakit geçirerek 5 kilometrelik parkurda yürüyüş yapanlar, BelPa tarafından doğayla öğlen yemeklerini yedikten sonra voleyboldan jimnastiğe kadar etkinliğe katılanlar.

Başkentli muhtarlarla teslimatı gerçekleştirmeyi planlamak ve yoğun yoğun alımlarını ön plandaki Muhtarlıkları Daire şefder Yanmaz, “Muhtarlarımız aracılığıyla ilk etaplarımızı satın alan 200 kişiyi Kurtboğazı’nda doğana davet ettirdik ve güzel bir sonu haftalarını” dedi. Tüm Başkentlileri spora yardımcı olmayı hedeflediklerini vurgulayan Gençlik Daire Başkanlığı Mustafa Artunç ise “Katılımcılarımızla birlikte 5 kilometrelik bir parkurda doğayı gerçekleştirdik. Bütün milletimizin bayramınıum” diye konuştu.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN MANSUR YAVAŞ’A TEŞEKKÜR

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a şu sözlerle teşekkür ettiniz:

-Serap Demirkıran (Altay Mahallesi): “2 sene boyunca yetiştirilen pandemi döneminden çıktı. Mahalleli sıkıldı, komşular sıkıldı. Büyükşehir düzenleme bu anlamda bizler için çok güzel oldu.

-Hülya Ataman: “Buraya gelebildiğimiz için çok mutluyuz. Bu geleceğin ne ön ayak olduğu için önce Mansur Başkana sonra muhtarımıza çok teşekkür ederiz.”

-Ebru Apalak: “Güzel bir etkinlik. Zaten Büyükşehir Belediyesi çok güzel gerçekleştiriyor,n da da memnunuz.”

-Emrah Kılıç: “Ata’mızı anmış olduk. çok güzel olduğu bir günde böyle bir böyle bir seçim yapmak bizi çok mutlu etti. Kurtboğazı Barajı gerçekten çok güzel bir yer. Herkesi görmek ve bu tür etkinlikleri katılmayı seçtiniz.”

-Selma Görgülü: “Gerçekten çok güzel bir etkinlik. Eğlenerek geleceğimizi geçiriyoruz. Mansur şefimize ve emeği geçenlere çok teşekkür ederim.”

Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Haftası, Gençlik, Ankara, Yerel, Haberler

Yorum yapın