Ahmet Türk Cumhurbaşkanlığı için CHP liderini işaret etti: Kılıçdaroğlu uygun aday

Türkiye seçimlerine doğru yaklaşırken Cumhurbaşkanlığı için adaylar da yavaş yavaş belli olmaya başlıyor. Kamuoyunda ise Altılı Masa’nın adayı merak ediliyor. Ahmet Türk’te masanın muhtemel adayına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Gazete Duvar’a konuşan Türk, “Altılım Masa’nın aday kararına ilişkin bir söz söylemiyorum. Bizim seçmenimizin tercihi yine Kılıçdaroğlu’ndan yana olur. Kılıçdaroğlu’nun aldığı bir siyasetçi ve her gün kürsüde halka vaatlerde bulunuyor. Bence Kılıçdaroğlu uygun bir aday” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun en çok konuşulanlar arasında en organizmalara dikkat çeken Türk, “Ama bizim de taleplerimiz var. Demokrasi adına, hak ve özgürlükler adına masanın neleri yapacağını, projelerini açıklamalarında olması lazım” açıklamasında bulundu.

Türk açıklamalarında ayrıca, “Altılım Masa’nın cumhurbaşkanı adayı belirlendikten sonra, sadece bu adayın temasa yetmeyecek. Önemli olan masanın tavrı. Kürt siyasetçi hapishanesinde. özgürlükler konusunda bir açıklama, gelecekle ilgili bir proje yok.

survivorallstar2022.com / Yavuz Selvi – Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Ahmet Türk Politika Güncel Haberler

Yorum yapın