Zorlu bir çocukluk geçirdiğini itiraf eden Melek Mosso: 10 yaşında kadın oldum, anne oldum

Türk pop müziğinin başarılı isimlerinden Melek Mosso, çocukluk yıllarında yaşadığı mahkumlar Ceyda Düvenci’nin magazin masasını döktü. Ünlü şarkıcının acı itirafları dinleyenlerin yüreğini sızlattı. Küçük yaştaki kardeşinin bakımını üstlenen Melek Mosso, en kötü anısının bakıcısıyla dile getirdi. Mosso şu itiraflarda bulundu;

“Kardeşimi ben büyüttüm. Çubuk soktu.Kadın zaten bizi dövüyordu ve kilitliyor. İnsanca bir davranış değil, korkunç.Hatırladığım en kötü anım bu.

Zorlu bir çocukluk yapısını itiraf eden Melek Mosso: 10 yaşında kadın oldum, anne oldum

Annesinin çözümsüz evine götüren Melek Mosso, “Anneme ‘Ben Süleyman’a bakarım, bizi çok dövüyor, aç bırakıyor’ dedim. Annem çok ağladı, çok üzüldü.”Ne yapacağını bilemedi, imkansızlıklar var. Annemin iki çocuğu var, işe gitmek zorunda. Annem de ‘Tamam’ dedi, beni en çok büyüten çiftlerimizden biri işte. Kadın çözümsüzlüğün içinde, akrabalara koşuyor, akrabalar bize bakmıyor, komşu ‘Ben bakamam’ diyor. Ben evde kardeşime gitmeye başladım” ifadesini kullandı.

Zorlu bir çocukluk yapısını itiraf eden Melek Mosso: 10 yaşında kadın oldum, anne oldum

Yedi yaşındaki erkek kardeşine bakan kız, sonra evi temizlemeye başladı, sonra yemek yapmaya başladı; kardeşi hastaya bakarken, sorduğunda bulma. Hatırladığım şeyler çok ama bazılarını hatırlamak istemediğim için hafızamdan silmişim. 10 yaşında kadındım ben, çocuk değildim! 10 yaşında kadın oldum, anne oldum. Çocukluğumun travmalarını onarmaya çalışmak, hala çalışmak, kırık dökük; yaraları var. Herkesin olduğu kadar ama benimki daha zordu.

Zorlu bir çocukluk yapısını itiraf eden Melek Mosso: 10 yaşında kadın oldum, anne oldum

Melek Mosso Denizli Çocuk Magazin Haberleri

Yorum yapın