YÜRÜYEREK GELDİĞİ HASTANEDEN CENAZESİ ÇIKTI, AİLESİ SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

OSMANİYE’de gıda toptancısı Nureddin Özoğlu’a (53), şikayet şikayeti ile gittiği özel hastanede yaşamını yitirdi. Özoğlu’na suç duyurusunda bulundu. Aile, hasta bakıcı uyarısı yaptıkları gözlemin, Burası hastane, bir şey olursa müdahale eder misiniz? iddia etti. Hastane yönetimi ise iddiaların doğru olmadığını savundu.

Osmaniye‘de 5 çocuk babası Nureddin Özoğlu, 14 Ocak günü saat 00.30 sıralarında kızı Zehra Özoğlu (19) ile doğum şikayetiyle kentteki bir özel görevli gitti. Doktor, muayene olduğunu Nureddin Özoğlu’nu ilaç gibi taburcu etti. Durumunda bir düzelme olmayan Nureddin Özoğlu, aynı gün eşi ve kızı ile yine aynı bakıcı geldi. Muayene edilen Özoğlu, ilca karıştırılan serum verilirken fenalaştı. Özoğlu yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. ‘Doğal ölüm’ raporu verilen Özoğlu, Osmaniye’de verildi.

Eşi Songül Özoğlu ile çocukları, saldırganları olan ilaç verilmesini önü sürüp yanlış teşhis ve tedavi kararı değerlendirmesi ile Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

GÜVENLİK KAMERASINDA YÜRÜYEREK HASTANEYE GİRİYOR

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken aile, avukatları acil hastaneden güvenlik kamerası görüntülerini talep etti. Görüntülerde Özoğlu’nun gördükleri görüntülerin geldiği anların kaydedildiği belirtildi.

AVUKAT CEZALANDIRILMALARINI İSTİYORUZ

Ailenin avukatı İrfan Cem Çakır, Aile çok üzgün, ani bir şekilde kayıplar yaşadılar. Sorumluların ve kusuru bulunanların bir defa önce tespit edilerek cezalandırılmalarının istenmesi. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma kararı yürütülmektedir. Ancak hastane kamera kayıtlarının eksik olarak gönderildiğini fark ettik. Biz bunun ufacık bir hata olduğunu düşünüyoruz. Bir önceki o eksiklikler giderilerek olayın aydınlatılmasını, kusuru bulunan refakatçidir, doktordur, artık hangi sağlık çalışanı ise o tespitin cezalandırılması için elden gelen yasal olarak gittiğini söyledi.

‘GÖZLERİMİZİN ÖNÜNDE ÖLDÜ’

Nureddin Özoğlu’nu hastanede bir an olsun yalnız bırakmayan eşi Songül Özoğlu şikayetiyle geldikleri hastaneden cesedini aldıklarını eşinin ölümünde olanların cezalandırılmasını istedi. Özoğlu, cezaların eşine askerlerinin bulunduğu bir ilacın yazdığı, kızının tartışması üzerine değiştirilerek taburcu edildiğini söyledi. Ancak eşinin durumunda düzelmediğinca tekrar aynı bakıcılara gittiklerini, bu kez görevlisinin eşinin ağırlığını olan askerlerini öne süren Özoğlu, Hastaneye güle oynaya varmaya. Ciddi bir sağlık sorunu yoktu. Uyarılarımıza rağmen hırsızları olan tozlu ilaç seruma verildi. Uyarladığımız hemşire dokusuna ‘Burası hastanesi, bir şey olursa müdahale ederiz’ dedi. Amaşimi kurtaramadılar. Hepimiz üzgünüz, halen kabullenemiyoruz. Sapasağlam adamı kaybetmemiz çok zor oldu. Bizim yaşama olayı bir ölümünü da yaşamasını istemiyoruz. Kabul edilmek çok zor. Bu görüşmeleri sürdürebildiğini diye konuştu.

HASTANE YÖNETİMİ İDDİALAR ASİLSİZ

Hastane yönetimi ise iddiaların asılsız olduğunu, aile suç duyurusu üzerine soruşturmanın başlatıldığını, hukuki değerlendirmenin beklendiğini bildirdi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Osmaniye Güncel Haberler

Yorum yapın