YouTuber eşi Merve Veziroğlu’nu 58 yerinden bıçaklayan sanık hakim karşısında

4 Ağustos 2023’te 33 yaşındaki YouTuber eşi Merve Veziroğlu’nu 58 kez bıçaklayan Yunus Yıldırım, hakim karşısına çıktı. 34 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istenen Yıldırım, Veziroğlu’nu taraftar kazanmak için bunları söylemekle suçladı.

DURUŞMADA HAZIR OLDULAR

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Yunus Yıldırım’ın ‘eşini kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından 34 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi. Davanın ilk duruşması görüldü. Anadolu 21. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Yunus Yıldırım, müşteki Merve Veziroğlu ve parti avukatları katıldı.

YouTuber'ın eşi Merve Veziroğlu'nu 58 kez bıçaklayan sanık hakim karşısına çıktı

“KÜRTAJ YAPMIŞTI. ÇOCUĞUN BENİM OLMADIĞINI SÖYLEDİĞİNDE ELİME BIÇAK ALDIM”

Duruşmada söz alan Yunus Yıldırım, “Olay günü eşimle kahvaltı hazırladık ve kahvaltı yaptık. Eşim çocuk sahibi olmak istemediğini söyleyince aramızda tartışma çıktı. , ‘Ben istediğim için çocuk sahibi olabilirim, senden çocuk sahibi olmak istemiyorum.’ Eşim o gün antidepresan ilacını kullanmamıştı, bana küfretti, daha önce de kürtaj yapmıştı, kürtaj yaptığı çocuğun benim olup olmadığını sordum, ‘olmadı’ dedi. Bıçağı kaptı, elimi tuttu, önce beni kesti. Boğazımı sıktı, o an bıçak elindeydi. Şimdi takipçi kazanmak için medyaya gidiyor. Pişmanım. Kasten yaptı.” Eğer öyle olsaydı 112’yi aramazdım” dedi.

YouTuber'ın eşi Merve Veziroğlu'nu 58 kez bıçaklayan sanık hakim karşısına çıktı

“YALAN SÖYLEDİ, BENİ ODAYA ​​KİLİT ETTİ, HER YERİMDEN BIÇAKLADI”

Şikayetçi Merve Veziroğlu, “Söylenenlerin hepsi yalan. Kendisi çok sinirli, öfkeli bir insan. Sürekli psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kaldım. Beni uzun süre tehdit etti. Önceki gün işten çıkmıştı. Geldi. o gün çok öfkeliydi. Ertesi gün uyandık, o hâlâ çok kızgındı. Yanıma geldi. Geldiğinde bana ‘Bana yüklü miktarda para verebilir misin?’ dedi. Eşimi hiçbir zaman aldatmadım. Zaten onunla fiziksel olarak kavga edebilecek biri değilim. Kahvaltı hazırladım. Bıçağı mutfakta bıraktım. Beni içeri çağırdı. Kapıları kapattı. Pencereleri kapattı. Önce o bana fiziki darp etti. “Seni burada öldürsem bile 5-6 ay yatakta kalırım” dedi. Mutfağa gitti elinde bıçakla geri geldi. Korkuyla yorganı üzerime sardım Kaçmaya çalışırken kafamdan vuruldum. Sonra beni bıçakladı. Her yerimi kesti. Çocuğu aldırmamak için çok uğraştım. “Şikayet ediyorum” dedi. Sanık Yunus Yıldırım ise söz alarak şunları söyledi: “Sen bir çocuk katilisin.”

YouTuber'ın eşi Merve Veziroğlu'nu 58 kez bıçaklayan sanık hakim karşısına çıktı

GÖZALTILIK DEVAM EDECEK

Savcı mütalaasında, kullanılan aletin niteliği, darbe sayısı, darbe yerleri, yaralamanın niteliği dikkate alınarak sanığın öldürme kastıyla hareket ettiğini, sanık Yunus Yıldırım’ın ise 1000 gram cezaya çarptırıldığını ifade etti. ‘Özgürlüğü elinden alma’ suçundan 2 yıldan 10 yıla kadar hapis. ‘Eşini kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Sanık Yunus Yıldırım’ın tutukluluğunun devamına karar veren mahkeme heyeti, sanığa esas hakkında savunma yapması için ek süre vererek duruşmayı erteledi.

YouTuber'ın eşi Merve Veziroğlu'nu 58 kez bıçaklayan sanık hakim karşısına çıktı

YouTuber'ın eşi Merve Veziroğlu'nu 58 kez bıçaklayan sanık hakim karşısına çıktı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sayfa 3

Yunus Yıldırım Üsküdar Dergisi 3. Sayfa Güncel Haberler

Yorum yapın