Yılmaz Erdoğan aslen nereli, evli mi, kaç yaşında? Yılmaz Erdoğan kimdir, ne iş yapıyor?

Yılmaz Erdoğan aslen nereli, evli mi, kaç yaşında? Yılmaz Erdoğan kimdir, ne iş yapıyor?

Yılmaz Erdoğan, Türkiye’nin tanınmış isimlerinden biri olarak öne çıkıyor. Sanat kariyerine Ankara Aydınlıkevler Lisesi’nde okuduğu dönemde Ferhan Şensoy’un “Nöbetçi Tiyatro” kadrosuna katılarak başlayan Erdoğan, hem başarılı bir oyuncu hem de yetenekli bir yazar olarak kendini kanıtlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nde başladığı lisans eğitimini yarıda bırakarak tiyatroya yönelen Erdoğan, 1988’de kendi kurduğu “Güldüşünürü Tiyatrosu”nda “Kanuni Sultan Süleyman ve Rambo” adlı oyunu ile dikkatleri üzerine çekti.

2000 yılında vizyona giren ve Türkiye’de rekor kıran “Vizontele” filmi ile büyük bir çıkış yakalayan Erdoğan, aynı başarıyı devam filmi “Vizontele Tuuba” ve 2005 yapımı “Organize İşler” ile sürdürdü. Bu filmlerdeki performansı ve yönetmenlik yeteneğiyle Türk sinemasına önemli katkılarda bulundu. Erdoğan, Demet Akbağ, Cem Yılmaz, Altan Erkekli gibi ünlü isimlerle birlikte çalıştığı yapımlarla adını sinema dünyasında duyurdu.

Yilmaz Erdogan aslen nereli evli mi kac yasinda Yilmaz Erdogan

YILMAZ ERDOĞAN NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Yılmaz Erdoğan’ın 5 Kasım 1968 tarihinde Hakkari’de doğduğunu belirtirken, şu anda 56 yaşında olduğunu ifade edebiliriz. Ankara Aydınlıkevler’de geçen çocukluğunda, Deniz Erdoğan ve Mustafa Erdoğan isimli iki kardeşi bulunmaktadır.

Oyunculuğunun yanı sıra senarist kimliğiyle de dikkat çeken Erdoğan, “Olacak O Kadar” ve “Umut Taksi” gibi sevilen dizilerin yanı sıra, Türk sinemasının en çok izlenen filmi olan “Vizontele”nin senaristi ve yönetmeni olarak da bilinir.

Son dönemde ise Yılmaz Erdoğan’ın senaryosunu yazıp başrolünü üstlendiği “İnci Taneleri” adlı dizisi Kanal D’de yayınlanmaktadır. Dizide Hazar Ergüçlü, Selma Ergeç, Güven Kıraç ve Kubilay Aka gibi başarılı oyuncularla bir araya gelmiştir. Erdoğan, bu proje ile televizyon dünyasında da izleyicilerle buluşarak kariyerine yeni bir boyut eklemiştir.

Yorum yapın