Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan: “Bu ülkede CHP zihniyetinin iktidarında ekonominin düzlüğe çıktığını gören tek bir kişi var mı?”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan fatih erbakan : “Bu ülkede CHP zihniyetinin hakimiyetinde ekonominin düzlüğe çıktığını gören tek bir kişi var mı?”

“CHP’nin döktüğü suyu abdest olmaz”

“Yedili masası ‘Dur’ dememiz zorunluluğun bilincindeydik”

“70 sene komünizmin etkisinde kalan Rusya bile LGBT ile mücadele ediyor, bizimkiler ise LGBT hayranlığından bir türlü kendini alamıyor”

“CHP demek; yokluk, kıtlık, devalüasyon, ekonomik kriz, delegesizlik demektir”

“Ekonomiyi düzeltecek olsanız önce kendi belediyelerinizi düzeltirsiniz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi dünyanın en yüksek faiziyle dolar borçlanıyor”

KOCAELİ – Kocaeli’de Yeniden Refah Partisi mitingine katılan YRP Genel Başkanı fatih erbakan“Bu ülkede CHP zihniyetinin hükümdarında ekonominin düzlüğe ulaştığını gören bir kişi var mı Allah aşkına? Mümkün mü böyle bir şey? CHP maneviyatı demek yokluk demektir. Kıtlık demektir. için.ya diğer felaketleriniz bir yanda, ayrıca ekonomiyi de bitirmeniz mümkün değil.Nasıl çözeceksin dendiği zaman, ‘300 milyar dolar Londra’dan borç ödemem’ diyor.Yahu biz zaten borçtan kurtulmaya çalışıyoruz” dedi.

Kocaeli’de Cumhur İttifakı ortaklarından Yeniden Refah Partisi’nin mitingi düzenlendi. Mitinge partisinin genel başkanı Fatih Erbakan da katılmayı sağladı. Miting sonunda YRP milletvekili adayları da tek tek kürsüye ev halkı selamladı. Genel Başkan Fatih Erbakan’a hediyeler takdim edildi. Fatih Erbakan, “Hanımıyla, erkeğiyle böyle bir coşkuyla dolduran çok değerli Kocaeli milli görüşçülere teşekkür ediyorum. Milli Görüş’ün kalelerinden, ikinci 40 yıldaki merkezlerinden Kocaelimizde bulunduğun için, kucaklaşmaktan büyük dolayı bir bahtiyarlık ortaya çıktığı için. Önceki yıllarda biri ‘partilerimizi kapattılar ama kalplerimizi kapattılar’ dedi. Şimdi Kocaeli’de bu manzarayı özü. Evet, partilerimizi kapattılar, engellediler, yasakladılar, her türlü manayı çıkardılar ama kalplerimizi kapatamadılar, Milli Görüş aşkını söndüremediler.

“Yedili masası ‘Dur’ dememiz zorunluluğun bilincindeydik”

Kuruldukları bugüne kadar geldikleri nokta Türkiye’de seçimin etkisinin bir yere varacağını söyleyen Fatih Erbakan, “Yeniden Refah Partisi olarak üzerimizdeki korumanın bir gereği olarak devletimiz için, milletimiz için yeni nesillerimiz için, evlatlarımız için, yavrularımız için, aile müessesemizin korunması için, yedili Devlet başkanı dememizin bilincinde olduk ve bu seçimlere Cumhur İttifakı’nın çatısı altına alacağına karar verdik.Cenabı Allah’ımızı bu hayırlı eylesin. bildirgelerine ilişkin ifadeler ortadadır.Ayasofya’yı yeniden müze konuşmaları diyenler, LGBT’ye sonuna kadar özgürlük ve serbestlik oturma diyenler, LGBT Türk aile yapısına zarar vermeyen diyenler, eşcinsel evlilikler gayet normaldir, herkesin kendi özel hayatıdır, tercihidir ama topluma buna diye hazır değildirler Okul Daha önceki 4-6 yaş çocuklarıa Kur’an’ın işleyişi çağ dışılıktır, Taliban zihniyetidir diyenler, seçim bildirgelerine sonuçları din dersini tamamen kaldıracağız diye yazanlar, Diyanet İşleri Başkanlığı, inanç işleri başkanlığı diye yazanlar Bin senedir İslam’ı bayraktarlık yapan ecdadin torunları olan mirasçısı olan bu aziz milletin karşısına çıkıyorlar ve bu sözleri sarf edebiliyorlar. Bu söylemleri ortaya koyabiliyorlar. Allah’a onlara fırsat vermekten. 70 senelik komünizmin etkisi altında kalan Rusya bile LGBT ile mücadele ediyor. LGBT propagandasını yasaklıyor. Yasa çıkartıyor. Yasada ki evlilik müessesesi kadın ve erkekten oluşur diyor. Kadın ve erkeğinin birlikteliğinden oluşuyor diyor. Kadın kadına, erkek erkeğe evlilik olmaz diye kanuna dahi yazıyor. Bizimkiler ise LGBT hayranlarından bir türlü onlara alamıyor” diye konuştu.

“Bu CHP’nin döktüğü su abdest olmaz”

CHP’ye ve Millet İttifakı’na dair sert eleştirilerde bulunan Erbakan, “70 seneden beri özellikle de bu CHP’nin zihniyetinde hiçbir değişiklik yok. Ateş abdest olmaz’ Ölüm.Bir tane milletvekili adayları çıkmış ne diyor?Diyor ki, Efendim meclise girersem, CHP’den milletvekili olursam çok önemli bir sonucu elde etmek için.Nedir o?Camilerde, hoparlörden, minareden okunan ezan sabah namazında insanları rahatsız ediyor. Bu camiinin içinden okunsun diye.Allah muhafaza buyursun.Cenabı Allahın onlara fırsat vermesin.Tabii ki sadece bunlardan da değil.Ne diyor CHP’nin genel başkan yardımcısı?HDP’nin 11 maddelik tutum belgesini olduğu gibi kabul ettikleri, kabulüne yazdık diyor.Ne diyor. 11 Maddelik tutum belgesinde?Daha fazla demokrasi ve özgürlük için yerinden yönetime, yerelden yönetime geçmemiz gerekiyor diyor.Bunun manası özerklik demektir.Selahattin Demirtaş’ın söylediği gibi eyalet sistemi demektir. Türkiye’nin bölünüp parçalanması, Allah’ın muhafaza buyursun demektir. Bu Kürt kardeşinin de hayrina olan bir şey değil. Türk’le Kürt’ü ayırırsan ortada ne Türk kalır ne de Kürt kalır. Bu merhum liderimiz Erbakan Hoca’mızın sözü. Bu bölme ve parçalanma asıl olarak büyük İsrail planının ekmeğine yağ demek” kullanılmış.

“Bu ülkede CHP zihniyetinin gücünde ekonominin düzlüğe çıktığını gören tek bir kişi var mı?”

Kemal Kılıçdaroğlu ve Ali Babacan’ın ekonomiyi nasıl düzeltecekleriyle ilgili yaptıkları açıklamalara da sert çıkan Fatih Erbakan, “Bütün bunların yanında yedili masanın yanında olanlar da diyorlar ki, ‘Efendim bunlardan olacağınısun ama diğer yandan da ekonomi Yoğunluk, gürültü var, yokluk var, enflasyon var, alım gücü düştü’. İyi, bunları sen söylüyorsun da bu ekonomiyi çözecek olan sen misin Allah aşkına? Bu ülkede CHP düşüncesinin gücünde ekonominin düzlüğe çıktığını gören bir kişi var mı Allah aşkına? Mümkün mü böyle bir şey? CHP zihniyeti demek yokluk demektir. Kıtlık demektir. Devalüasyon demek. Ekonomik kriz demektir. Delegesizlik demektir. Ekonomiden dem vuruyorlar diğer felaketlerin üstünü örtmek için. Ya diğer felaketleriniz bir yanda, ayrıca ekonomiyi de çözmeniz mümkün değil. Nasıl çözeceksin dendiği zaman, ‘300 milyar dolar Londra’dan borçlanacağım’ diyor. Yahu biz zaten borçtan kurtulmaya çalışıyoruz. 300 milyar dolar daha borç vereceksin, bunun faiziyle geri ödemesiyle bu milletin sırtına yükleyeceksin. Zamla, vergiyle bu milletten çıkaracaksın. Diğer bir tane yedili masanın parti başkanı, eski ekonomiden sorumlu bakan, ‘Nasıl çözeceksin’ dendiği zaman ne diyor? İnternette videosu var, ‘Efendim çok basit. Çok hızlı bir şekilde, çok bol miktarda düşük faizli borç vereceğiz, kredi vereceğiz. Borçla faizle, krediyle bu işi yürüteceğim’ diyor. ‘Bu mevcut iktidar Batı ile arası iyi olmadığı için yeteri kadar borç alamıyor. Ben çok daha hızlı, çok daha düşük faizli borç alacaksın, böyle yöneteceğim’ diyor. Borçtan, faizden başka bir şey Söylediniz yok. Bunlar mı ekonomiyi düzeltecekler Allah aşkına? Bir tane Amerikalı danışmanı muhafaza etmek diye. Yönetici olduğu bankayı batıran bir adam. ‘Dünyayı toplamamız gerekir’ diyen küreselcilerin bir adamı. Bu Rifkin’e danışacak, bu ithalat danışmanıyla ilgili söz ona ekonomiyi düzeltecek. ekonomi düzeltecek olsanız daha önce kendi belediyelerinizi düzeltirsiniz. Bak İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dünyanın en yüksek faiziyle dolar borçlanıyor” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Yeniden Refah Partisi Fatih Erbakan Allah Politika Haberler

Yorum yapın