Yeni doğmuş bebeği cami önüne böyle gömdü, sonra da başında dua etti

Olay, dün gece 00.30 sıralarında Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde bulunan Cahide Yılmaz Cami‘nde yaşandı. Araçla olay yerine gelen iki şahsi, yeni doğan bebeği caminin dışında bulunan bir ağacın içine bıraktı. Üzerine toprak atları bebeklerini gömmeye çalışan şahıslar, daha sonrasında başında dua okudu.

Yaşayan olayın ardından geldikleri araca binen şahıslar olay uzaklaşırken, sabah saatlerinde bebeği bulan bir çocuk cami görevlilerine haber verdi.Gömülü halde duran bebeği gören durumunu polise haber verdi.

Olay yerine gelen ekipler iki şahsı yakalamak için çalışmayı başlatırken, bebek otopsisi için morga kaldırıldı. İki şahsın bebeği gömdüğü o anlar ise anbean güvenlik kamerasına yansıdı.

Yaşanan olayını anlatan Cahide Yılmaz Cami Dernek Başkanı Nevzat Durmaz, “Gece saat 00.30 sıralarında caminin çevresinde bir ağacın bebeğin dibine gömmüşler. Bize de bir çocuk haber verdi. Bebeğimden hemen sonra polis ekiplerine haber verdi. Polisler geldi, incelemelerin ardından bebeği götürdüler. Bebek zaten cenin denilen evrendeydi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Yeşilkent Mahallesi İstanbul Bebek Cami 3. Sayfa Haberler

Yorum yapın