Yaz Aşkım şarkısı Yunanistan’da izinsiz kullanılan Ege, dava sürecini anlattı: Türkiye’dekini kazandık, orada da dava açtık

Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumuyla Haberler.com’un YouTube kanalında yayınlanan Haber Bahane Türk bu haftaki konuğu oyununun başarılı ismi Ege oldu. 1995 yılındaki proje planı Aşkım şarkının planının nasıl olacağından bahsedin.

“ŞARKIMIN BİR YUNAN BESTECİYE AİT OLDUĞUNU SÖYLEMELERİ BENİ DELİRTTİ”

Ege’ye ait olan şarkının çalındığını söyleyen, “Yıllar önce Yaz Aşkım adlı şarkım Yunanistan’da kullanılmış. 2010 yılında bir dergide incelemen ‘Ege’nin Yaz Aşkım adlı şarkının orijinali dinlemek isteyenler bu albümde mevcut’ demişti. Tarih böyle olabilir. Sen bir Türk ‘ü bu şarkının bir Türk bestecisine ait olduğuna inanamadığın.

Yaz aşkım şarkısı Yunanistan'da izinsiz kullanılan Ege, davayı anlattı: Türkiye'dekini kazandık, Yunanistan'da da dava açtık

“TÜRKİYE’DEKİ DAVAYI KAZANDIK, YUNANİSTAN’DA DA BİR DAVA AÇTIK”

Davadan bahseden Ege, sözlerine şöyle devam “Yunanistan’a o şarkının bir Türk bestecisi Ege’ye ait olduğu tescillendi. Tarihi değiştirmemek için bu çok önemli. Bu davaya gidiyor. Son geleceğimiz 26 Mayısta idi. Eylül ayında da karar geleceğimiz olacak. . Yunanistan’daki gerçek değere sahip kullanımlar. ‘da dava açtık. 2010 yılında Türkiye’de açtık, 2012 yılında kazandık. Kendi ülkemde şarkının kabul edilmeyerek bir Yunanlıya mal beni delirtti.”

Ecem Altan

Youtube Ege Magazin Haberleri

Yorum yapın