Yaşanan deprem felaketi sonrasında depremzedelere yardım etmek için kurulmuş olan Kızılay’ın çalışmaları biraz yavaş kaldığı için eleştirilmişti.  Kurum hakkındaki eleştiriler devam ederken, bu defa da vatandaşlara yardım etmek için kurulmuş olan bir yapının çadır bekleyen depremzedelerin ihtiyaçlarını adeta ikinci sıraya atarak para karşılığı çadır sattığının ortaya çıkması gündeme bomba gibi düştü. Milyonlarca insan tarafından yoğun bir şekilde eleştirilen bu satış meclis gündemine taşındı. CHP, ‘Kızılay’ın deprem sonrası acil bir kamu hizmeti olarak halka ulaştırması gereken yiyecek ve çadırları sattığı’ iddialarının araştırılmasına yönelik Meclis araştırma önergesinin diğer önergelerin önüne alınarak bugün TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesine ilişkin grup önerisi verdi. Ne yazık ki bir an önce aydınlığa kavuşturulması gereken bu önerge, AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.  Önergenin AKP ve MHP oylarıyla reddedilmesine tepki gösteren oyuncu Burcu Biricik, Instagram hesabından yaptığı paylaşımına “Neden peki! Çünkü bu satış işine sizin de en az bizim kadar şok olmuş olmanız gerekirken…” 

Yaşanan deprem felaketi sonrasında depremzedelere yardım etmek için kurulmuş olan Kızılay‘ın çalışmaları biraz yavaş kalmak için eleştirilmişti. Kurumların hükümlerini devam ettirirken, bu defa da kullanmaka yardım etmek için kurulmuş olan bir ülkede muhafazakar bekleyen depremzedelerin ihtiyaçları adeta ikinci sıradaki atarak paranın üzerine gölge düştüğünün ortaya çıkması bomba gibi düştü.

Milyonlarca insan tarafından yoğun bir şekilde eleştirilen bu satış meclisine taşındı. CHP, ‘Kızılay’ın deprem sonrası acil bir kamu hizmeti olarak halka ulaştırması gereken yiyecek ve seraları sattığı’ iddialarının özelliklerine yönelik Meclis araştırma önerisinin diğer önerigelerin önüne geçmesi bugün TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesine ilişkin grup genişliği verdi.

Yasanan deprem felaketi sonrasinda depremzedelere yardim etmek icin kurulmus olan

Ne yazık ki bir an önce aydınlığa kavuşturulması gereken bu önerme, AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Önergenin AKP ve MHP oylarıyla reddedilmesine tepki gösteren oyuncu Burcu Biricik, Instagram hesabından yaptığı paylaşıma “Neden peki! Çünkü bu satış dağıtımı sizin de en az bizim kadar şok olmuş olmanız gerekirken…”

Yorum yapın