Yardım için gittiği Hatay’da depreme yakalanan Sema Aydemir, yaşadıklarını anlattı: Herkes çığlık çığlığaydı

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde 10 ilimizde ağır yıkımlar meydana geldi. Çok sayıda binanın yerle bir olduğu illerin başında gelen Hatay’da dün akşam peş peşe 2 deprem daha oldu. Geçen haftalarda gönüllü olarak Hatay’a giden ve yemek idare eden eski Survivor görevlileri Sema Aydemir, dün akşam meydana gelen depremde neler yaşadıklarını anlattı.

Ardından bir paylaşım yapan Sema Aydemir, “Allah bir daha yaşatmasın. Çok korkunç, çok çaresiz kalıyor insan. Yıkık Depreme çok yer var şu an. Biz iyiyiz çok şükür, merak etmeyin” dedi.

Yardım için gittiği Hatay'da depreme üreticisi Sema Aydemir, yaşadıklarını anlattı: Herkes yaygın çığlığaydı

Gün ağarınca Instagram hesabından video yayınlayan Sema Aydemir, bölgeden ayrılmayacaklarını ve yemek yönetmeye devam edeceklerini söyledi. Yaşadıkları zor zamanlardan bahseden Aydemir, şu ifadeleri kullandı: Dün gece çok büyük bir deprem oldu. Çok üremek, herkesin üreme çığlığıydı. Yanımızdaki bina duvarları yıkıldı. Biz gece tahliye edildik. Güvenli bir bölge geçmişik ama şimdi tekrar mutfağa gelin. Haklı olarak ailelerimiz ‘sizin de can kartlarız yok, gelin’ diyorlar. Haklılar…”

Yardım için gittiği Hatay'da depreme üreticisi Sema Aydemir, yaşadıklarını anlattı: Herkes yaygın çığlığaydı

“Biz burada Türev Uludağ ile yemek dağıtıyoruz. Türev ‘gidebilirsiniz ama her gün kapısına yemek götürdüğümüz insanlar yarını bizi göremeyince onlar da bizi terk edecekler’ dedi. Yemek yiyerek, paketleyip, dağıtıyoruz. Biz gidersek bir organizasyon kurulana kadar bu insanlar yemek bulamayacaklar.

Ecem Altan

Sema Aydemir Deprem Dergisi Güncel Haberler

Yorum yapın