Yapımcı Faruk Turgut: Oyuncular talep görmeyince Hande Erçel’i günah keçisi ilan ediyorlar

Yapımcı Faruk Turgut, “Oyuncular talep görmeyince birini, genelde de Hande Erçel’i günah keçisi ilan ediyorlar. Kızın başkaları gibi torpili de yok üstelik” dedi.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu Seda Fettahoğlu, 10 Aralık Şehitler Parkı’nda ölü bulundu. Fettahoğlu’nun intihar etmesinin ardından Melek Baykal, “Magazin starı torpilli oyuncular ekranda” diyerek tepki gösterdi. 

Haber10’dan Müge Dağıstanlı, yapımcı Faruk Turgut’la ‘yapımcılar hep aynı isimleri seçiyor’ iddiasını konuştu. Turgut iddialara, “Öncelikle çok üzüldüm. Ama sadece yapımcılar suçlanmamalı! Menajerler de tekelleşmeye neden. Öyle menajerlik ofisleri var ki; senaristi-yönetmeni yanına alıyor. Kanallara sürekli kendi oyuncularını ve ekiplerini dayatıp tekelleşiyorlar” diye yanıt verdi. 

‘TALEP GÖRMEYİNCE HANDE ERÇEL’İ GÜNAH KEÇİSİ İLAN EDİYORLAR’

Nebahat Çehre, Onur Büyüktopçu, Goncagül Sunal’ın destek verdiği Melek Baykal’ın sözleri hatırlatılan Turgut’a kimlerin torpilli olduğu soruldu. Turgut, “Bugüne kadar 74 önemli yapıma imza attım. Hak eden oyuncuya para ödedim. Ağam, paşam, torpil asla kabul etmem. Bu nedenle vicdanım çok rahat. Melek Baykal değerli bir tiyatrocu, kendisine sürekli teklif de gidiyor. Nebahat Çehre de teklifleri hep reddediyor. En son ‘Kızılcık Şerbeti’ndeki anneanne rolünü oynamasını istedim, kabul etmedi. Diğer birçok isimde kıskançlık var. Talep görmeyince birini, genelde de Hande Erçel’i günah keçisi ilan ediyorlar” ifadelerini kullandı. 

‘SANKİ HEPSİ OSCARLIK PERFORMANS SAHNELİYOR, BİR TEK HANDE KÖTÜ’

Hande Erçel’in performansı hakkında da yorumda bulunan Turgut, şöyle konuştu:

“Hande’nin oyunculuğunu Türkiye tartışıyor ama onu Güney Amerika’daki bir seyirci izlerken ‘Oyunculuğu ne kadar kısıtlı’ demiyor. Bayılarak takip ediyor. Kızı niye günah keçisi ilan ediyorlar anlamadım. Demet Özdemir ya da diğerleri daha mı iyi? Sanki hepsi Oscarlık performans sergiliyor, bir tek Hande kötü! Kızın başkaları gibi torpili de yok üstelik. Herkes kabul etsin ki, Hande Erçel bir dizinin yurt dışı satışını garantileyen isim. Bu da yapımın ayakta kalması demek.”

Ne olmuştu?

Aralarında ‘Sihirli Annem’, ‘Çocuklar Duymasın’ ve ‘Yalan Dünya’ dizilerinin bulunduğu çok sayıda dizide rol alan Seda Fettahoğlu hayatını kaybetti. 

10 Aralık Şehitler Parkı’nda bir kadın cesedi bulunduğu ihbarını alan polis olay yerine gittiğinde Seda Fettahoğlu’nun sırt üstü yatan cesediyle karşılaştı. Olay yerinde yapılan incelemede cesedin yanında, Seda Fettahoğlu adına bulundurma ruhsatlı tabanca ve yerde bir adet boş kovan bulundu.

Oyuncuların ölümüne Melek Baykal tepki gösterdi. Baykal paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Çok kırgınım, kızgınım ve üzgünüm. Gencecik oyuncu arkadaşımız daha birkaç gün önce parkta ölü bulundu… Çantasından çıkan antidepresan ilaçlarını görünce canım acıdı… İş bulamayan binlerce hayali, hayatı en önemlisini ışığı kendi elimizle mezara sokuyoruz. Her sezon dizilerde oynayan, her filmde kendi eşrafıyla çalışan, her işte torpili ile yer alan herkes Seda Fettahoğlu’nun ölümünden sorumlu… Cast direktörünün kendi castını yaptığı dizide kendi oyuncularını oynatması, kendi arkadaşına torpil yapması, ışığı olmadığı halde magazinin star yaptığı, hiçbir eğitiminin olmadığı milyonlarca dizide oynasa da gerçek sanatçı olamayacak herkes Seda’nın ölümünden sorumlu… Çok isterdim seni daha yakından tanımak ama maalesef yolumuz hiç kesişmedi umarım aynı karanlıkta olan oyuncu arkadaşlarımızla yolumuz ışıltılı yollarda kesişir.”

Oyuncu Onur Büyüktopçu ise sosyal medya hesabından, “Merve ve Seda’yı görmediniz ve duymadınız. Bu acıları yaşayan birçok meslektaşım var. Artık değişin, artık aynı insanlar dışında başka insanlara da şans verin. Kilolu dersiniz, komedi oynadı, dram oynayamaz dersiniz. Dersiniz de dersiniz. Bu ülkede sürekli komedi oynayıp sonra öyle dram işler çekip oyunculuğunu gösteren muhteşem yetenekli dostlarım var. Yıllarca okumuş, eğitimi almış insanları yok saymayın” yazdı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Yorum yapın