Yalan Dünya Antalya Televizyon Ödüllerine Damgasını Vurdu “Antalya Televizyon Ödülleri Başladı”…

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 3’üncü Antalya Televizyon Ödülleri’nde yılın drama dizisi ‘Hayat Devam Ediyor’ kaldırma, Kanal D’de yayınlanan’ yalan dünya, geceden 5 ödülle ayrılarak törene damgasını vurdu. ‘En İyi Komedi Dizisi’, ‘En İyi Komedi Erkek Oyuncu’, En İyi ‘Komedi Yardımcı Kadın Oyuncu’, ‘En İyi Komedi Yardımcı Erkek’ ve ‘Komedi En İyi Yönetmen’ kategorilerinde ödüllerin sahibi olan dizi senaristi Gülse Birsel, “Bir gün 45 anlatım komedi dizisi yapmak istiyorum tek hayalim” dedi. Muhteşem Yüzyıl ve Öyle Bir Geçer Zaman Ki geceden 4’er müzikle ayrıldı.

Caner Cindoruk ve Melike Öcalan’ın sunuculuğunu yaptığı 3’üncü Antalya Televizyon Ödülleri gecesi, 9 Nisan’da hayatını kaybeden Oyuncu – Senarist Meral Okay anısına dizisi filme başladı. Sunucu Öcalan, Meral Okay’ı “Bazı insanların hayatından gelip geçmezler hayatımıza dokunurlar. Meral Okay bırakklarıyla, eserlerle yaşamaya devam ediyor. Alkışların en büyük yapısını o muhteşem kadın Meral Okay’a gönderiyoruz” sözleriyle anarken film gösterimi anında bazı sanatçıların ağladığı görüldü.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, birbiri ardına hayata veda eden Meral Okay, Ümit Usta’nın Ayten Alpman ve Ekrem Bora’yı ve “Anıları huzurunda saygıyla eğiliyorum” dedi.

Türk televizyonculuğunun sadece Türkiye’de değil artık bölgesel coğrafyasında uluslararası nitelikteki başarısını beirten Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, “Bu yarışmanın heyecanlı sonuçları ne olursa olsun sanatçıları ve teknik yöneticilerini alkışlıyoruz. Onlar bizim kalbimizde taht kurmuş olarak Antalya’dan uğurlayacağız” dedi.

‘GÖNÜLLERDEN UZAK OLMADIĞIMI GÖSTERDİ’

Gecede ilk ödül Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği’nin (RATEM) hattıyla bu yıl ilki verilen Radyo Onur Ödülü ünlü sunucu Orhan Boran’a verildi. Boran adına ödül almak için sahneye Beyazıt Öztürk geldi. Sağlık sorunları nedeniyle servise katılamayan Boran’la telefon bağlantısı kuruldu. Orhan Boran, “60 seneye hayatta çalışma atmosferi çeşitli ödüllerde ödüllerim. Ama bu gece lütfedilen ödülün eşsiz bir değeri var. Beni davet etme lütfunda bulunarak 10 küsür senedir gözlerden ırak ama gönüllerden uzak durmadıklarını gösterdi. . Bu ödülü moralimi son derece yükseltti” dedi.

Boran adına ödül alan Öztürk, “Hayattaki en güzel bir tanesini bir ödül almaktan bazılarında bir ustaya ödül götürmek tuhaf bir duyguymuş” dedi.

ONUR ÖDÜLÜ BUGAY’A

Fırat Tanış’ın sahne aldığı 3’ncü Antalya Televizyon Ödülleri’nde ‘Bizimkiler’ dizisinin yapımcıları Umur Bugay’a Onur Ödülü verildi. Ödüllü Bizimkiler dizisinin küçük yıldızı Atılay Uluışık’tan alan Bugay, “Bizim gibi yıllarını sanat için yazıya adamış kişinin böyle anılması, bir şekilde hatırlanması ve ödüllendirilmesi çok hoş bir duygu” dedi. Kalabalık bir teşekkür kanoşması yapan Bugay, 14 yıllık Bizimkiler dizisinin vefat eden oyuncuları ve kullanıcıları Yavuzer Çetinkaya, Orhan Çağman, Yaman Okay, Güzin Özipek, Savaş Yurttaş, Aykut Oray anan Bugay onlara şunları söyledi: “Sanatımızın onuru adına insanlık dışı maddi manevi sömürgeye son vermek için Mezarlarının her türlü mücadelede yanında olmasını isterim. olan Türkiye’de yaşamanızı dilerim.”

Antalya Televizyon Ödülleri’nin ‘Jüri Özel Ödülü’ ‘En İyi Spor Programında yarışan TV 8’de sporun stand-up’unun yapan Bay Tahmin Tahmin oldu. Geçinin ikinci ‘Jüri Özel Ödülü’, oyuncu Tarık Ünlüoğlu’nun oldu. Ödülün Antalya Televizyon Ödülleri Jüri Başkanı Faruk Bayhan’ın elinden alan Ünlüoğlu, “Böyle bir ödüle layık olmak urur verici” dedi.

Antalya Televizyon Ödülleri’nde Jüri Başkanı Bayhan da Onur Ödülü’ne hayık görüldü. Ödülü Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın takdim etti. Antalya Televizyon Ödülleri’nde bu yıl ilki verilen ‘Toplumsal Sorumluluk’ ödülü ise Mahsun Kırmızıgül’e verildi. Kırmızıgül adına ödül Onur Tuna aldı.

Gecede ‘Kültür İçerikli Program’ ödülü, Star TV’de yayınlanan ‘Üstün Dökmen’le Küçük Şeyler’ finali oldu. ‘En İyi Güncel Sanat Programı’ ödülü ise NTV’nin Gece Gündüz baskısı verilir. Ana haber Bülteni’ şampiyonluk ödülü ATV’den Cem Öğretir’in oldu. Antalya Televizyon Ödülleri’nde ‘En İyi Spor Programı’ ödülüne ise TV’de yayınlanan Faik Çetiner’in yapım ve sunuculuğundaki Bizim Stadyum ödüllü görürken ‘En İyi ekonomi ve Sektör Programı’nı ise Finans Cafe ödülü sahibi oldu.

BAYÜLGEN İKİ ÖDÜLLE DÖNDÜ

3’ncü Antalya Televizyon Ödülleri’nde ‘En İyi Sohbet Programı’ ödülü Okan Bayülgen’in TV 8’de yayınlanan ‘Muhabbet Kralı’ ödülünü aldı. Okan Bayülgen Talk Show/Müzik-Eğlence Programı performansı da ‘Disko Kralı’yla yılın en iyisi oldu. ‘En İyi Haber Tartışma’ dizisi ise televizyon dünyası en iyisi TV 8’den Gökmen Karadağ’ın sunumuyla hafta içi her gün ekranlara gelen Haberaktif oldu. Gökmen Karadağ, Metin Uca’nın elinden aldı. Tayfun Talipoğlu’nun takdim ettiği ‘En İyi Belgesel’ ödülünün sahibi ise İz TV’de yayınlanan ‘Yüz Karası Değil Ekmek Parası’ isimli yapımın oldu.

SURVİVOR YILIN EN İYİSİ

TRT Çocuk’ta yayınlanan Pepee ‘En İyi Çocuk Programı’nın ardından yılın en iyisi ‘En İyi Sağlık Programı’ ödülü Kanal D’nin Doktorum toplantısı gitti. 2011 Yılında ‘En İyi Kadın Programı’ ise Kanaltürk TV’de yayınlanan Derya’nın Dünyası isimli yapımının oldu. Koca Kafalar ile Baba Haber Bülteni’nde yayınlanan ‘En İyi Komedi Programı’ ödülüne Kanal D’de layık görüldü. Magazin Programı’nda yalın en iyisi Show Kulübün izlediği, ‘Bilgi/Kültür İçerikli Yarışma Programı’nın aldığı ödüle Kim Milyoner Olmak İster ödül görüldü. Şov İçerikli Yarışma Programı yılın en iyisi ‘Survivor Ünlüler-Gönüllüler’ oldu.

YALAN DÜNYA YILIN KOMEDİSİ

‘Komedi Dizisi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ yalan dünya‘daki Orçun karakteriyle Bartu Küçükçağlayan’ın oldu. Bartu Küçükçağlayan’ın ödülünü Sarp Apak aldı. Yalan Dünya gecesinde ikinci ‘Komedi Dizisi En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ aldı. Yalan Dünya’nın Nurhayat’ı Gupse Özay, ödülün sahibi oldu.

Emre Karayel, Tarık Ünlüoğlu, Ali Atay, Rasim Öztekin ve Olgun Şimşek’in aday gösterisi ‘Komedi Dizisi En İyi Erkek Oyuncu’ oyunculuğu Yalan Dünya’daki rolüyle Şimşek’in oldu. Ödül sunmak için sahneye gelen Ceyda Düvenci “Şehir tiyatroları oyuncularıdır” dedi. Olgun Şimşek adına ödül alan Öner Erkan “Olgun ağabey apartman toplantısı olduğu için gelmedi” sözleri salonda kahkahalarla karşılandı.

Komedi dizisi serisi ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülü 1 Kadın 1 Erkek’teki oyunculuğuyla Demet Evgar’ın oldu. Ödül alan Evgar, “Çok beklentim bir ödül değildi. Çok usta oyuncularla aynı kategoride değerlendiriliyor olmak bir onurdu benim için” dedi.

Komedi dalının ‘En İyi Senaryo’ ödülüne ise Leyla ile Mecnun’la Burak Aksak layık görüldü. Yılın en iyi komedi yönetmeni Yalan Dünya ile Jale Atabey Özberk’in oldu. Ödül ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ dizisinin ‘Mete’si Aras Bulut İynemli sunarken ödül alan Özberk, “Kendi dağıtımını izlerken kahkahalar atıyorum” dedi.

3’üncü Antalya Televizyon Ödülleri’nde ‘En İyi Komedi Dizisi’ Yalan Dünya oldu. Ödül almak için Gülse Birsel, Beyazıt Öztürk’le dizi ekibi sahneye çıkarırken dizinin yaratıcısı Gülse Birsel, “Bir gün 45 uyarlama komedi dizisi yapmak istiyorum tek hayalim” dedi.

ŞEHİR TİYATROLARI DUYARLILIĞI

Televizyon dünyası 35 kategoride değerlendirildiği Antalya Televizyon Ödülleri’nde ‘Dizi Film En İyi Sanat Yönetmeni’ ödülü Muhteşem Yüzyıl dizisiyle Nilüfer Giritlioğlu’nun oldu. Dizi Film En İyi Görüntü Yönetmeni’ birincilik sahibi ise yine Muhteşem Yüzyıl dizisiyle Ercan Özkan’a verildi. Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinin Nail Yurtsever ve Cem Tuncer’e ait müzikleri ise 3’ncü Antalya Televizyon Ödülleri’nde ‘Dizi Film En İyi Müzik’ ödülü aldı.

Elde Var Hayat – Sınav, geceden ‘En İyi Gençlik Dizisi’ ödülüyle dönerken, ‘Drama Dizisi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülü ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ dizisiyle Hüseyin Avni Danyal’ın oldu. Ödül alan Danyal, “İstanbul Şehir Tiyatrolarında yaşanan felaketleri önlemek için harekete geçin. Lütfen bu konuda biraz daha duyarlı olmak” dedi. Drama dizileri ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödülü ise ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ Meral Çetinkaya’nın oldu. Çetinkaya ödülünü almak için sahneye ayni dizide Aylin karakterini oynayan Farah Zeynep Abdullah’la çıktı.

Erdal Beşikçioğlu, Fikret Kuşkan, Nejat İşler, Halit Ergenç, Erkan Petekkaya’nın oyuncuları olduğu ‘Drama Dizisi En İyi Erkek Oyuncu’ ödülü Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi’ndeki eviyle Erdal Beşikçioğlu’na gitti. Ödül alan Beşikçioğlu, ‘cinayet büroyu’ sahneye çağırarak ödül sevincini ekip arkadaşıyla paylaştı. Drama dizisi ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülü Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisiyle Ayça Bingöl’ün oldu. Ödül alan Bingöl, 24 Nisan Salı günü saat 11.00’de başlayacak şehir tiyatrolarının toplantılarına katıldı.

3’ncü Antalya Televizyon Ödülleri’nde ‘Drama Dizisi En İyi Senaryo Ödülü’ Muhteşem Yüzyıl’la Meral Okay’ın oldu. Salon Okay’ı ayakta alkışlarken, gözyaşlarına hakim olamadı. Drama En İyi Yönetmen ödülü ise ‘Hayat Devam Ediyor’ dizisiyle Yıldız Hülya Bilban’ın oldu. Ödül alan Bilban, “Pozantı Cezaevi’nde tecavüze uğrayan bütün çocukları 23 Nisan’ı kutlu olsun. Ailesi tarafından şiddete uğrayan, erken yaşta evlirilen, sistemler bütün kurallara uymaya mahkumları özgür tutsak yetişen bütün insanlar 23 Nisan’ı kutlu olsun” diye konuştu ve ödülü kadın çalışanlara adadı.

‘En İyi Dönem Dizisi’ ödülü Muhteşem Yüzyıl’ın ödülü almak için Halit Ergenç, Meryem Uzerli’ye birlikte sahneye çıktı. Ödül sahiplerinden Ergenç, “Bir yazan 120 dakikayı kaç hafta sürdürebilir, bir ikametgahen hafta 6 günü bu işe nasıl dayanabilir. Severek ölmeyelim. Sevrek çok daha güzel işler yapmak dileğiyle” diye konuştu.

HAYAT DEVAM EDİYOR YILIN DİZİSİ

Adını Feriha Koydum, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Hayat Devam Ediyor, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Umutsuz Ev Kadınları dizilerini yarıştığı ‘En İyi Drama Dizi’ kategorisinde ise ödül Hayat Devam Ediyor’a gitti. Ödül Antalya Vali Vekili Recep Yüksel açıklarken ödül almak için dizi ekibi sahneye çıktı.

— KUTU —

ÖDÜLLER

DRAMATİK TV YAPIMLARI

En İyi Dram Dizisi: Hayat Devam Ediyor

En İyi Gençlik Dizisi: Elde Var Hayat – Sınav

En İyi Dönem Dizisi: Muhteşem Yüzyıl

En İyi Komedi Dizisi: Yalan Dünya

Drama En İyi Erkek Oyuncu: Erdal Beşikçioğlu (Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi)

Drama En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Hüseyin Avni Danyal (Öyle Bir Geçer Zaman Ki)

Drama En İyi Kadın Oyuncu: Ayça Bingöl (Öyle Bir Geçer Zaman Ki)

Drama En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Meral Çetinkaya (Öyle Bir Geçer Zaman Ki)

Drama En İyi Yönetmen: Hayat Devam Ediyor (Yıldız Hülya Bilban)

Drama En İyi Senaryo: Muhteşem Yüzyıl (Meral Okay)

Komedi En İyi Erkek Oyuncu: Olgun Şimşek (Yalan Dünya)

Komedi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Bartu Küçükçağlayan (Yalan Dünya)

Komedi En İyi Kadın Oyuncu: Demet Evgar (1 Kadın 1 Erkek)

Komedi En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Gupse Özay (Yalan Dünya)

Komedi En İyi Yönetmen: Yalan Dünya (Jale Atabey Özberk)

Komedi En İyi Senaryo: Leyla ile Mecnun (Burak Aksak)

Dizi Film En İyi Görüntü Yönetmeni: Muhteşem Yüzyıl (Ercan Özkan)

Dizi Film En İyi Sanat Yönetmeni: Muhteşem Yüzyıl (Nilüfer Giritlioğlu)

Dizi Film En İyi Müzik: Öyle Bir Geçer Zaman Ki (Nail Yurtsever, Cem Tuncer)

DRAMATİK YAPIMLAR DIŞI TV YAPIMLARI

Ana Haber Bülteni Sunucusu: Cem Öğretir

Çocuk Programı: Pepee

Ekonomi Sektör Programı: Finans Cafe

Güncel Sanat Programı: Gece Gündüz

Haber / Tartışma Programı: Haberaktif

Kadın Programı: Derya’nın Dünyası

Komedi Programı: Koca Kafalar

Kültür İçerikli Program: Üstün Dökmen’le Küçük Şeyler

Dergi Programı: Show Kulüp

Sağlık Programı: Doktorum

Sohbet Programı: Muhabbet Kralı

Spor Programı: Bizim Stadyum

Sohbet programı /

Müzik-Eğlence Programı: Disko Kralı

Bilgi / Kültür

İçerikli Yarışma Programı: Kim Milyoner Olmak İster

Şov İçerikli

Yarışma Programı: Survivor Ünlüler-Gönüllüler

Belgesel: Yüz Karası Değil Ekmek Parası

GÖRÜNTÜ GEÇİLİYOR

ANTALYA,(DHA)

(Tür: Yurt)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Yalan Dünya Kanal D Politika Güncel Haberler

Yorum yapın