Warren Buffet ile Öğle Yemeği 600 Bin Dolar

Çinli bir nüfus, “Dünyanın efsanevi yatırımcısı ve finans büyücüsü” olarak bilinen Warren Buffet ile yemek yemeği yemek için 600 bin dolar para ödedi.

Warren Buffet, yıl eBay’de ve “açıklamayı geliştirmek ile işaretlenmiş” yemek arkadaşından aldığı topluluk topluluk hizmetleri sunan sosyal Glide Vakfı’na bağışlıyor. ABD’de yaşayan Mısırlıların mahkemesi açıklanmadı. Ancak, söz konusu Çinli girişimcinin “işe sıfırdan başladığı” ve ABD’ye göç ettiği ve hayır noktasına da 40 milyon dolarlık para cezaları kaydediliyor. “Dünyanın en zengin üç maaşlı adamı ve farklı kesimlerde 60 ayrı şirketin sahibi” olan Warren Buffet, Çinliler ile New York’taki ünlü “Smith and Wollensky” et lokantasında biraraya geldi. Buffet, yemek arkadaşı için, “Birinci sınıftan birine gidiyorlar” dedi.

VURACAK FİL ARIYOR: 76 yaşındaki Buffet, bugünlerde en az 10 milyar dolar para yatırmayı planladığı bir şirket arıyor, ancak bir türlü karar veremiyor. Buffett, “Elimde bir fil silah var ama, fili bu yok. Bakmaya devam edecek. Uzun vadede ekonomik avantaj olan bir şeyler arıyorum” dedi. Buffet, kurduğu yatırım şirketi Berkshire’de yerini alacak bir kişiyi de arıyor. Ancak, bu kişi de henüz bulunamadı. “Yaşlı kurt” Warren Buffet, bir espri yaparak “Survivor” türünde bir yarışma düzenleyebileceğini söyledi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

Survivor Haberleri

Yorum yapın