Vali Bilmez Vanlılarla vedalaştı: “Van’daki bütün gelişmeleri takip edeceğim”

Vali Bilmez Vanlılarla vedalaştı: “Van’daki birbirini izleyenler”

VAN Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Ankara’ya Valiye Başmütişi olarak atanan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, uğurlamayla Vanlılarla vedalaştı.

Resmi Gazete’de yayınlanan ‘Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi’yle 10 ilin valisinin yeriydi, 9 ilin valisi ise Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine vurulmuşken, 9 ile ise yeni vali atanmıştı. Van Valisi Kararnameyle Mehmet Emin Bilmez ise Vali Mülkiye Başmüfettişliğine atanmıştı. Van Valisi Bilmez ve eşi Meral Bilmez, kanalizasyon yollamayla kentteki kamu kurum çalışmaları ve sivil toplum üreticileri ile iletlenir.

“Van’ın kronikleşmiş bir yolu”

Uğurlama’nın öncekinde olduğunuda içindeki Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, 3,5 yıl Van’a vali olarak atandığını, görevdeki Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle İçişleri Bakanlığı Vali Mülkiye Başmüfettişi olarak atan anımsattı. Bugün için Van’dan ayrılacağı Vali Bilmez “Bu süre içinde bütün Van içinde tamamlanacak, bu süre içinde bütün Van’da olacaktır. Sahil yolundan girdi. Bize, Vanlılara sahip olduklarımıza büyük saygı gösterenlerimize teşekkür ederiz.

“Van’ı ve Vanlıları sevindirecek olay bizi de sevindirir”

Ankara’daki görevinde Van’daki bütün eğitim programlarını dile getiren Bilmezler “Vanlıları onun olan bizleri de üzecek. 13 bin kişiye özel fabrikanın devam etmesiyle ilgili. 5 İran’ın da büyük olacak. çok fabrika yönetimini. Van’a yatırım yapacak ve olan iş adamlarına diye diye konuştu. kamyonet spor Futbol kulübüne göreve gelmeyi destekleyecek bir Bilmez, taraftardan da Van Spor’a sahip çıkmaları konusunda çağrıda bulundu.

Açıklamanın ardından Vali Bilmez kentten ayrıldı.

Politika, Güncel, Haberler

Yorum yapın