Vaka sayısı artan Strep-A ile ilgili Bakan Koca’dan uyarı: Çocuğunuzda bu belirtiler varsa 112 Acil’i arayın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yüklü “beta” olarak bilinen “A grubu beta-hemolitik streptokok” ile ilgili açıklamalarındaki soru işaretlerinin kaldırılması amacıyla bir paylaşımda bulundu.

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Bakan Koca, şunları söyledi: Eylülden beri bazı Avrupa ülkelerinde A Grubu Beta-Hemolitik Streptokok vakaları bildiriliyor. de az sayıda vaka raporları. A grubu beta-hemolitik streptokok düşmanlarının çoğu boğaz taraması veya ciltte ağız şeklinde ve ağır ağırdır.

Vaka sayısı artan Strep-A ile ilgili Bakan Koca'dan uyarı: bunlarıda bu durumda varsa 112 Acil'i arayın

Hasta kullanıcıları öksürme ve hapşırmasıyla yayılan damlacıklara doğrudan maruz kalmala veya mikrobun yayıldığı yüzeylere dokunduktan sonra ellerini yıkamadan ağız, burun veya göz temasında da kişi sağlığını alabilir. En iyi önleme yolu, ellerin sabun ve yıkanması.

İlaç tedavisine başlandıktan 24 saat sonra davranışlık artık söz konusu değildir. yayımın ani başlayan ateş ve boğaz ağrısı var ve ateş düşürücüye rağmen düşmüyor, ağızdan gidiyorsa; normalden çok daha az besleniyor veya sıvı kısıtlamasa, nefes almakta zorlanıyor, vücutta hızla yayılmalar varsa hemen 112 Acili Çağırmak veya Acil Servise bitirmek.

Vaka sayısı artan Strep-A ile ilgili Bakan Koca'dan uyarı: bunlarıda bu durumda varsa 112 Acil'i arayın

10 Ocak’ta Ankara’da boğaz ağrısı ve soğuk taşıma şüphesiyle yöneticileri kaldırılan 3 yaşındaki AS, ilacı götürmek eve muhafazanın ardından gece tekrar rahatsızlanınca yaratıklar kaldırıldı ancak 11 Ocak günü doğumunda hayatını kaybetti.

survivorallstar2022.com / Emre İliksiz – Sağlık

Fahrettin Koca Strep A Sağlık Güncel Haberler

Yorum yapın