Usta isim Halit Kıvanç son yolculuğuna uğurlandı

spor basınının 97 yaşında vefat eden duayenlerinden Halit Kıvanç, oğluna uğurlandı. Zincirlikuyu Camii’nde beslenme eskine Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Orhan Gencebay, Ali Kırca, Selim Soydan, Fatih Altaylı, Erol Evgin, Demet Akbağ, çok sayıda ünlü üye. usta isim Halit Kıvançcenaze töreninin kılınmasının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda yapılmasına karar verildi.

törene önemli ünlü haber spikeri Ali Kırca, “Üzgünüz. Çok güzel bir hayat yaşandı. Hepimizin ortak etkileşimdi. Halit Kıvanç, Türkiye’de alfabenin 29 harfine, 29 kuşağa dokunabilen ve 29 kuşağı yakalayabilen Sistem. 97 kalmamak için, yaşamak için değil, uygun yerleşim yerleri için böyleydi. Biz onunla çok şey paylaştık. Ben 11 kitap okulları Akşehir’e kitap satın almaya, ilk imzalattığım insandı. O kitap şimdi yokken sonra o hayattayken, yaşa, bize bıraktıkları ve dostluğundan kalanın terekeleri yaşlarında. İyi ki vardı. Doğrularıyla vardı” dedi.

Usta isim Halit Kıvanç oğluna uğurlanıyor

Halit Kıvanç‘la olanlardan bahsetmelerinden en ünlü sanatçı Erol Evgin, “Halit Ağabeyimiz bir ulu çınardı. Sanat, spor Grubu ve Türk şirketi çok başka bir yeri vardı. Çok büyük bir. Çok anılarımız var. ‘Seni ilk kez ben sundum’ diye hatırlatırdı bana. Biz 2005 yılında Halit Kıvanç Geceleri arzulanank, derinden gelen geceler. Ben telefon ettim, o zaman Bodrum’daydı. Halit Ağabey, sizin için bir gece yapmak istiyoruz deyince ‘ben gelirim’ dedi. ‘Halit Ağabey, biz sizin için gece’ deyince, sustu. ‘şimdi gözyaşlarımı sonraum, telefonu kapattıktan sonra ağlayacağım’ demişti. Lütfi Kırdar Salonu’nda bütün sanatçıların. Ona uzun karşılık olarak teşekkürlerimizi sunmuştuk. Nurlar içinde uyusun, cennet olsun” ifadelerine yer verdi.

Usta isim Halit Kıvanç oğluna uğurlanıyor

Ünlü oyuncu Demet Akbağ ise, “Bende yeri çok ayrıdır, Türkiye’nin çok sevdiği bir kişi bir yüz ve insandır. Hepimizin başı sağ olsun. Bugün onu uğurlayacağız” dedi. Üzüntüsünü dile getiren Orhan Gencebay “Her yere yetişebilen bir insanımızı kaybettik. Allah gani gani rahmet eylesin. Kendisi çok büyük verdi. Bir zamanlar çok görüşürdük çok fazla anımız var” kullanıldı.

Usta oyuncu Haldun Dormen ise bunu söyledi: “10 senedir göremiyordum ama ilk Dormen Tiyatrosu’nu yazan o. Ona çok şeyım. Nur içinde yatsın” dedi.Eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ da “O benim için çok değerli biri. Bodrum’da aynı yerde yaşıyor. Çok büyük bir değerdi.

Usta isim Halit Kıvanç oğluna uğurlandı

Usta isim Halit Kıvanç oğluna uğurlandı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Halit Kıvanç Demet Akbağ Erol Evgin Ali Kırca Yerel Magazin Haberler

Yorum yapın