Uraz Kaygılaroğlu’nun acı günü, dedesini kaybetti!

Uraz Kaygılaroğlu’nun acı günü, dedesini kaybetti!

Ünlü oyuncu Uraz Kaygılaroğlu, 2.7 milyon takipçisi olan Instagram hesabından paylaşımdan 96 yaşındaki dedesi Hasan Kaygılaroğlu’nun hayatını kaybettiğini bildirdi. Babası Mehmet Ali Kaygılaroğlu’nu çocukken daha 4 yaşındayken kaybeden ve de dedesiyle büyüyen Kaygılaroğlu, sosyal medya hesabındaki duygusal mesajı şu şekilde:

1706776880 310 Uraz Kaygilaroglunun aci gunu dedesini kaybetti.webp

MENDİL VE ÇORAP SATMIŞSIN

“Anlatırdın hep. Savaş görüp, 16-17 yaşlarında İstanköy’den kayıkla Bodrum’a yanaşmışsın. Akrabaların varmış Çukurcuma’da, onların yanına gidene kadar sokaklarda kalmış, mendil, çorap satmışsın. Bir başına İstanbul’da yaşamayı başarıp anneanneme göz koymuşsun. Bir oğul ve bir kız çocuğu sahibi olmuş, onlara da aslanlar gibi bakmışsın. Anneannem kazandıklarını değerlendirmiş, sen hep çalışmışsın. Mahmutpaşa’da esnaf olmuş, bu sefer çorap makinası ve iğnesi satmışsın (ne ilginç bir meslek diye düşünmeden edemezdim).”

1706776880 438 Uraz Kaygilaroglunun aci gunu dedesini kaybetti.webp

DEDE OLDUN BANA BABA OLDUN

“Burgere de sen götürürdün, sahilde kayıkçı arkadaşlarının yanına da. Fenerbahçe mahallesinde Hasan’ın torunu olmanın imtiyazlarını yaşattın bana. Dede oldun, baba oldun. Herkese oldun, bir bana değil; kapın, sofran hep açıktı. Eski alışkanlık herhalde, herkese çorap hediye ederdin. ‘Bir insan bu kadar meyve yer mi arkadaş?’ diye hayret ederdik kuzenlerle. Bir de 96 yaşındasın diye mi ne, hep ‘hiç ölmeyecek herhalde’ diye gülerdik aramızda. Seni çok seviyorum dedem, Allah rahmet eylesin.”

 

Yorum yapın