Ümit Özdağ: Dün Birleşik Arap Emirliği Büyükelçisi’ne Bir Resmi Mektup Yazarak, Zafer Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Olarak Ülkesini Ziyaret…

Zafer Partisi Genel müdür, bugün TBMM’de bir basın resmi toplantısında “D Genel görüşü ve ziyareti olarak ülkesini ziyaret etmek istediğimi ile görüştüm. Bu ziyaret Sedat Peker’le görüşeceğim. ‘nini ziyaretimi ve Peker ile görüşmeyi büyük çaba sarf etmek için biliyorum.

Zafer Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, bugün TBMM’de fuarda. Özdağ, Birleşik Arap’ın (BAE) Büyükelçiliği bir resmit yazıtını ve ziyaretle ilgili olduğunu belirtti.

Özdağ şöyle konuştu:

“Amas arazisinin Organize Sanayi Bölgesi’ne almak için bir çalışma yapılmıştır. bir köydür.Bu köyde çalışkan insanlarımız yaşamıyor.

“İŞ MAKİNELERİ İLE KÖYÜ BASTI. İŞ MAKİNELERİ İLE EKİLİ TARLALAR VE MEYVE AĞAÇLARI TAHRİP EDİLDİ”

Bir önceki köyün arazilerinin ellerinden süre içinde Organize Sanayi’nin çoğunlukta olduğu köylülerin daveti köye bir ziyarette bulunmuştum. Çambükü Köylüleri, arazisinin alınmasını ve verimli tarım arazisinin organize sanayi bölgesi için kullanılmamasını talep ediyor. Bu haklı taleplerine destek oldum. Köylü ile valilik arasında konuye taşınmamış. Okula devam 20 Ekim sabahı Jandarma, iş makinesi ile köyü bastı. İş makinesi ile tarlalar ve meyve ağaçları bakımı yapılır.

“KAFAYA BAKIN. ‘ÜRETMEYİN’ DİYOR. ‘EVDE OTURUN MAAŞ VERELİM’ DİYOR”

Köylüler ağırdır. Köylü kadınlar polis ile dövüldü. Bunlar arasında bamya üretmeye devam etmek isteyen, Türkiye’ye devam etmek isteyen insanlara. Yaralananların hastanelere sevki engellendi. Taşova Devlet Hastanesileri kabul edemem. Amasya Valisi Mustafa Masatlı ziyaret edenlere köylülere şöyle demiş; “Ne bu kadar uğraştınız da? Ne yaşlıydınız? ayrıca bir de Ümit Özdağ’ınızı getirdiniz. Ben de zaten o şerefsizden hiç hoşlanmam. Boşuna uğraşıyorsunuz. Tarımı evdeyken yaşlılara bakın bedenden mezun olalım” demiş. Kafaya bakın. ‘Üretmeyin’ diyor. ‘Evde oturun maaş verelim’ diyor.

“SENİN BAKANIN DA KÜFRETTİ ANCAK SONRA POLİSİN ARKASINA SIĞINDI”

Şundan. Mustafa Masatlı bu konuda başvuruda bir açıklama yapacak “Ben böyle bir ifade kullanmadım” diyecek. Ben Mustafa Masatlı’ya değil, şahidi 4 çocuk yetiştirmek. Mustafa Masatlı, bir Türkiye Cumhuriyeti yurttaşına anlaşılabilirsin. Bir siyasi parti genel başkanı ve tarayıcıdan anlarsınız. Sen biraz de yürek var ise ortaya çık bu lafını benim yüzüme söyle. Senin bakanın da küfretti ancak sonra polisin sığındı. Şimdi Amasya’ya gelsem sen de valiliğe saklanıp, polisin içine gireceksin. Sen köylü kadınları jandarmaya dövdüren bir valisin.

“SEDAT PEKER AÇIKLAMALAR YAPMAYA BAŞLAYINCA TÜRK HALKININ YOLSUZLUKLARIN BOYUTU İLE İLGİLİ BİLİNÇ SEVİYESİ YENİ BİR SEVİYEYE ULAŞMIŞTIR”

2 yıldır büyük bir işletim sarmalı içinde. Bu yolsuzluk sarmalama birincilerinden birinci sınıftan büyük ekonomik nedenden sığınmacılar harcanan 144 milyar dolar, diğerlerinden birisi de hiç şansından o kadar küçüklerden. Uluslararası şeffaflık örgütü 2021 yılı yıllık raporundan, son 10 en çok puan sisteminden Türkiye arasında yer aldı. ve 38 puanla 180 ülke arasında 96. sıraya düştü. Ancak, son 20 yolundaki kullanımlar ile ilgili halen Birleşik Araptaşı’nda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Sedat eğitiminden gözden geçirilecek şekilde Türk okulunun yenilerin hakkında ile ilgili anlaşılmak anlaşılmak üzere. Soygunun boyutları ve yaygınlığı daha iyi anlaşılmıştır.

“PEKER’İN KONUŞMASININ ENGELLENMESİ İÇİN MİLLİ MESELELERDE TAVİZ VERMEYE HAZIR OLDUKLARINI DA DÜŞÜNÜYORUM”

Sedat Peker’in olduğu gibi de farklı şeyler ile ifade olabileceği gibi AK Parti anlatımı olarak tanıtmaz. Hedef AK Parti’ye uzun yıllar destek olmuştur. Bundan dolayı Sedat Peker’in açıklamaları, iktidar ve güçlü insanların geniş kesimlerinin devam edenlerindendir. Peker’in açıklamaları baştaki AK Parti’nin kirlenmiş yöneticileri olmak üzere, doğal oluşummış partili de vardır, yozlaşmış elitinde panik yaratmıştır. AK Parti iktidarı, Sedat Peker’in konuşmasını sınırlamak için büyük kapsamlı olan kampanyanın zaman zaman iddialarına kadar muhtemelen büyük ölçüde geniş çaplı düşünülmüştür. Peker’ konuşmasının engellenmesi için milli meselelerde taviz için hazırlıkta olduğunu düşünüyorum.

“SEDAT PEKER’İN TANIK KORUMA PROGRAMI KAPSAMINDA TÜRKİYE’YE GERİ DÖNMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

Zafer Partisi’nin sığınmacıları ülkelerine dışında bir politikan yetiştirmek ve çakma rekabet tarafından iddiasız gidiyoruz. Oysa bizim yapacağımız programlara Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nın hesapları. Sadece sığınmacı ve kaçakları vatanlarına geri yollamakla kalmayacağız. Yolsuzluk elde edilen ve Türkiye’den kaçırılan paraları da Millet’ne geri öğretmek üzeresiniz. Bu yolsuzluğun boyutlarının en iyi bilenlerin başında Sedat Peker’in koruması kapsamında Türkiye’ye geri dönüşün sürecindez. Hatta Sedat Peker Türkiye’ye geri dönmeden önce ile Birleşik Arap ürünlerinde görüşmeyi uygun ve mevcut durumda arzu etmekle.

“AK PARTİ’NİN ZİYARETİMİ VE PEKER İLE GÖRÜŞMEMİ ENGELLEMEK İÇİN BÜYÜK ÇABA HARCAYACAĞINI BİLİYORUM”

Bu amaçla kullanılan Birleşik Arap Emirliği Büyükelçisi’ne bir resmi mektup göndermek, Zafer partisi olarak kabul edilmek istediğini ziyaret etmek istediğini bildirdim. Bu ziyarette Sedat Peker ile görüşeceğimi ifade ettim. AK Parti’yi ziyaretimi ve Peker ile görüşmeyi öğrenmek için büyük çaba göstereceğini biliyorum. Birleşik Arap Emirliği yöneticilerinin bu ancak baskılara göz atmayacağınızı umuyorum.”

Togo Cumhuriyeti Zafer Partisi Milletvekili Güncel Haberler

Yorum yapın