TV8’de yayınlanacak: Acun Medya, BBC’nin yarışması ‘The 1% Club’ın haklarını satın aldı

Acun Medya, BBC’nin yarışma programı The 1% Club’ı lisansladı. Yarışma, önümüzdeki yıl TV8 üzerinden yayınlanacak.

– BBC’nin geçtiğimiz yıl itibarıyla yayınlamaya başladığı ‘The 1% Club’ isimli yarışmasının formatı, Acun Medya tarafından satın alındı. The 1% Club’ın Türkiye versiyonu, TV8’de yayınlanacak.

WebTekno’nun aktardığı habere göre, BBC adına konuşan Andre Renaud, “Popüler eğlence formatlarını Türk izleyicilerle buluşturma konusunda harika bir geçmişe sahip olan Acun Medya formatımızı satın aldı. Acun Medya ile çalışmaktan ve Türk izleyicilerin formata dahil olmasından büyük bir heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Acun Medya CEO’su Ebru Atasav Tahrancı ise “BBC Studios’un birçok ülkede ilgiyle takip edilen formatı The 1% Club’ı Türk izleyicilerle buluşturacağımız için çok mutluyuz” dedi.

2024’TE İZLEYİCİYLE BULUŞACAK

Edinilen bilgilere göre Türkiye’deki çekimler, birkaç ay içerisinde başlayacak. Yarışmanın 2024 yılının ilk yarısında TV8 ekranlarına gelmesi planlanıyor. 

Bir IQ testi olarak tasarlanan ‘The 1% Club’, kesinleşmiş bilgiler yerine mantığa dayalı sorular içeriyor. Yüz yarışmacı ile başlayan yarışmada, toplamda 15 soru soruluyor. Bu sorular, giderek zorlaşan bir yapıya sahip ve yarışmacılar, yanlış cevap verdikçe eleniyor. 

Yorum yapın