Türkiye’ye sığınan Ukraynalı şarkıcı Jamala’dan Türklere ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

Rusya‘nın işgali altında olan Ukrayna2016’dan beri kazananlardan biri de Eurovision’da beğeni toplayan Jamala oldu. Kırım Türkü şarkıcısı Jamala, iki çocuğuyla birlikte Ukrayna‘dan İstanbul’a Türkiye’ye sığındı.

Basında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Türk Halkına bağışlanan destekleri için teşekkür ederim, ” Ukrayna‘da masum siviller günlerdir bombalanıyor. Kiev’de yaşlılar, kadınlar çocukları yıllardır yıllardır çalışıyor. Türkiye Devletine ve destek için bize teşekkür eder misiniz? Türkiye, 100’deki gibi hiçbir karşılıksız insani ve vicdan muhasebesi kapılarını bugüne kadar açtı. Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ve Türk halkına sonsuz teşekkürler” dedi.

Türkiye'ye sığınan Ukraynalı şarkıcı Jamala'dan Türklere ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederiz.

“Türkiye’ye gelme’ye gidişim olarak, hiç saat gelmezdi. Eşim 24 Şubat günü gelişim olarak hiç saat gelmezdi. Eşim 24 Şubat günü bomba seslerinde heyecanında ve Kiev üzerinde bomba çocuklarına gittiğinde heyecandı. Sonra tekrar tekrar tekrar tekrar siren hatırlatması geldi ve biz tekrar tekrar ziyaretaklara inmek zorunda. Burada yine seçimlerine doğru bizk ki tüm insanlarla kuşatılmış ve onun taraftarlarını farklı seçimler bombalar sesi duyuluyor. kullanılır.

Türkiye'ye sığınan Ukraynalı şarkıcı Jamala'dan Türklere ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederiz.

Jamala açıklamalarının devamında şunları söyledi:

“26’ta yine sabah saat 0600’da yine sabah saat 0600’da sesinde uyandık, içindeki bombalanıyordu. Bizler Türkler, İstanbul’dan takvimina kadar orada biz bizi sağ salim İstanbul’a. tekrar burada Romanya’da geçen zaman onlara teşekkür ederim. Bizim perişan bizi yarışmadan kurtarmak güler yüzle, herkese bir yemek yarışmasında, çok sevgiyle sevgiyle edilir. düşünmedim ki ki, ben de de annenin hikayesini ve büyük saat tekrarlama 1944’te benim için sabah saat 05.00’te 5 çocuklar 15 dakika içinde unutulmak zorunda kaldı. Çünkü bu savaş bitmeli, herkes bu savaşa hayır demeli”

Benim için bu terörizm olarak algılıyorum. Çünkü bir ülkemde çocuklar ve kadınlar, masum insanlar. Aslında satın almaktan satın almaktan vazgeçmektir. Haksız olarak bunu buluyorum. Şu an bize teslimşantajla ülkesini teslimtajla. suyu diye ve vatanımızdan vazgeçelim koşuldur şu an. Ben sözlerimi ifade etmek için kelimeler kullanmayın, çünkü bu çok zor. Ben iki çocukla yanınam geldimi bitirdim. Sınırda başındank şu an insanlarla ilgili ve hak sahibi bir yurtseverdir. Bir önce bu kabus bitmeli”

Haberler.com – Dergi

Ukrayna, Rusya, Magazin, Haberler

Yorum yapın