Türkiye bu anlara kilitlendi! İşte Kim Milyoner İster’de 1 milyon liralık soru

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunuculuğunu yaptığı Kim Milyoner İster’de bulunmadığında neredeyse rastladığı anlardan biri yaşandı. Yarışmaya katılan Batu Alıcı isimli genç, 1 milyon TL’lik soruya öncülük etmeyi başardı.

Son soruda “Hangisi “Dede Korkut Hikayeleri’ndeki karakterlerden biri değil?” diye sordu. Şıklar ise şu şekilde verilir:

  • C: Bala Hatun
  • B: Banu Çiçek
  • C: Bamsı Beyrek
  • D: Bayındır Han

Türkiye bu anlara kilitlendi!  İşte Kim Milyoner İster'deki 1 milyon liralık soru

Doğru yanıt Aşıkkı olan soruyla ilgili 20 yaşındaki sürücü yanıttan emin olamadığından ve çekilme kararı aldı. Bunun üzerine İmirzalıoğlu, “Peki, devam etseydin hangi şıkkı yönelsinsin?” diye sordu. Bunun üzerine Alıcı, B şıkkı olan Banu Çiçek’in yanıtını verdiğini söyledi. Doğru cevabı Bala Hatun olduğunu gören “Oh be” diyerek rahat bir nefes aldı.

1 milyon TL’lik 12. sorunun hemen öncesinde çıkması 400 bin liralık 11. soruda, “Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi sitesinde yer alan Atatürk’e ait özlük bilgilerine göre, Atatürk’ün boyu, kilosu ve ayakkabı numarası sırasıyla nasıldı?” denildi.

Sorunun şıkları ise şöyle sıralandı:

A- 170 cm, 68-70 kg, 40 numara

B- 172 cm, 71-73 kg, 41 numara

C- 174 cm, 74-76 kg, 42 numara (CEVAP)

D- 176 cm, 77-79 kg, 43 numara

Soruya C yanıtı ile doğru cevap veren Alıcı, 1 milyon TL’lik son soruyu yöneltti. Ancak tam bu zil sırasında çalması ile programın sonuna gelindi.

Magazin Haberleri

Yorum yapın