Türk model Elmas Yılmaz, 2024 World Miss Europe yarışmasını kazandı

Beyrut’ta 1927 yılından bu yana düzenlenen 2024 World Miss Europe yarışmasını ilk kez bir Türk kızı kazandı. Elmas Yılmaz21 ülkeden genç kızların yarıştığı 2024 World Miss Europe’ta tarih yazdı. 97 yıllık tarihinde ilk kez Türkiye’yi temsil eden bir yarışmacı kraliçe seçildi.

Türk model Elmas Yılmaz 2024 World Miss Europe yarışmasını kazandı

“TÜRKİYE’Yİ GURURLANDIRMAK HER ŞEYE DEĞER”

1927 yılından bu yana düzenlenen yarışmada Türk bayrağını gururla dalgalandıran yarışmacı, Türk kadınının başarısını tüm dünyaya gösterdi. Yarışmaya hazırlanmak için 6 ay disiplinli bir şekilde çalışmak Elmas Yılmaz“Türkiye’yi gururlandırmak her şeye değer” dedi.

BİRİNCİLİK YILMAZ’IN İLK BAŞARISI DEĞİL

Lübnan2024 yılında düzenlenen World Miss Europe birincisi Elmas Yılmaz, 9 yıldır profesyonel olarak modellik yapıyor ve birçok moda tasarımcısıyla çalışma fırsatı buldu. İki yıl önce annesini kaybettikten sonra özellikle ağabeyinin sorumluluğunu üstlenerek daha çok mücadele etmesi gerektiğini her fırsatta dile getiren Yılmaz, 2015 yılında 17 yaşında Miss Best Model Mediterranean olduktan sonra İstanbul’a taşındı. 2017 yılında Ünlülerin Modeli yarışmasını kazanan Güzel, geçtiğimiz hafta Lübnan’da düzenlenen 2024 World Miss Europe’da Miss Europe oldu.

Türk model Elmas Yılmaz 2024 World Miss Europe yarışmasını kazandı

“BENİM BAŞARIMIZ DEĞİL TÜRK KADINININ BAŞARISI”

Yarışmanın ardından konuşan Elmas Yılmaz, “Yarışmaya çok hazırlandım ve Lübnan’da bayrağımızı dalgalandırmaktan büyük gurur duydum. Bu benim başarım değil, Türk kadınının başarısı. Modelliğe devam ediyorum ama asıl amacım oyunculuk. Kamera önüne geçmek için ders aldım ama kendimi daha da geliştireceğim.” .

Türk model Elmas Yılmaz 2024 World Miss Europe yarışmasını kazandı

1710320360 35 Turk model Elmas Yilmaz 2024 World Miss Europe yarismasini kazandi

Elmas Yılmaz Türkiye Lübnan Dergisi Moda Hayatı Haberleri

Yorum yapın