Türk futbolunu derinden sarsacak bomba iddia: MHK Başkanı Lale Orta, özete görüntü ekletti

Türk futbolunda deprem etkisi yaratacak bir iddianın geleceği bomba gibi düştü. Spor Gecesi Digital YouTube kanalında gazeteci Haluk Yürekli, MHK Başkanı Lale Orta’nın yayıncı kuruluşuna çok tartışılan Donk-Zaniolo pozisyonu için talepte bulunduğunu belirtti.

Galatasaray’ın Kasımpaşa ile oynadığı mücadelenin son dakikalarında Ryan Donk’un Zaniolo’ya yaptığı sert müdahale sonrasında kırmızı kart görmemesi çok tartışılmıştı. Futbol maçında birçok kesim pozisyonunda Donk’un kırmızı kartla cezalandırılması gerektiğini belirtirken, MHK Başkanı Lale Orta’nın beIN Sports’a ilişkin baskı uyguladığı iddia edildi.

Haluk Yürekli’nin iddiasına göre, Lale Orta, beIN Sports’ta yayınlanan Trio programındaki yorumcuların pozisyonu için kırmızı kart demesi sonrası kanaldan bir yetkiliyle iletişim geçti. Oldukça sinirlenen Orta, ikinci gün yayınlanacak programda pozisyona ilişkin düzeltme yapılmasını istedi ve “Bunu düzeltecekler. Bunu düzeltmezlerse ben, 3 Nisan’da o programdan çıkan bunu yanlış yorumladıklarını yüzlerine vuracağım.” dedi.

Lale Orta’nın çıkışı gün VAR odası giderek yayıncı yerleşim kamera görüntülerini taradığı ve Donk’un Zaniolo’nun aşil tendonuna tam olarak basmadığını gösteren işçi cep telefonuyla çalıştırıldığı beIN Spor Program Koordinatörü Murat Caner’e ulaştırdığı belirtildi. Orta’nın bu resmin açıklamasına uzantısını aralarında ifade eden Haluk Yürekli, Galatasaray-Kasımpaşa maçındaki özet görüntülerinde daha önce yer almayan Donk-Zaniolo pozisyonunun bu talep sonrası yere alamaya devam etmesi bir ileri sürdü.

Bu iddialar sonrası sosyal medya adeta karıştı. Ayaklanan Galatasaray taraftarı, “Lale Orta kullanım” etiketini kısa süre içinde genişletmen üst sıralarına taşıdı.

Son 1 Saatte Meydana Gelen Artçı Sarsıntılar
survivorallstar2022.com – Spor

Lale Orta Spor Haberleri

Yorum yapın